Тег архиви: лето 2018

Познатите личности и ова лето со диетотерапија ги топат килограмите

Летото е во полн ек, а вие и понатаму носите широката облека за да го прикриете вишокот на килограми? Ви предлагаме да ја пробате диетата по која лудува цел регион, токму поради тоа што дава брзи резултати – и до ...

Повеќе »

5 „party“ фустани од &Other Stories за врвот и крајот на летото

Модната марка &Other Stories за врвот и крајот на летото ја збогати летната колекција со нови модели на фустани дизајнирани за забави. Фустаните се инспирирани од диско стилот на 70-те години. Новиот моден водич е насловен ‘Frock Stars’, а дизајнерите не ...

Повеќе »

Нова колекција од MANGO за крајот на летото

Шпанската модна марка Манго го објави едиторијалот за колекцијата дизајнирана за крајот на летото. Фокусот е на нежните тонови, а доминираат розовите нијанси, пателно жолтите тонови, светло портокаловата и белата боја. Материјалите се лесни и лелеави, пријатни за носење. Модните ...

Повеќе »

Мирна палета: Нова летна колекција од H&M

Х&М продолжува да носи трендовски модни парчиња за лето, а новиот тренд водич е насловен ‘Peaceful Palette’. Шведкста модна марка ни сугерира релаксирачка мода за шпицот на летото. Во новата колекција доминираат лесните фустанчиња, комбинезонки и костуми за топлите денови. ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет во топ форма за новата кампања (ФОТО)

За новата спортска колекција Викторија спорт, позираат ангелите на Викторија сикрет покажувајќи ја беспрекорната форма на телата. Летната кампања на спортската линија на Викторија сикрет блеска од енергија. Колекцијата која содржи спортски парчиња ја рекламираат популарните модели Џасмин Тукс, Стела ...

Повеќе »

Ретро-спортски: Нови модни парчиња од H&M

Спортската лежерна мода се врати во продавниците на шведската модна марка Х&М. Дизајнерите од Х&М за втората половина од летото ни нудат модни парчиња во кои ќе се чувствуваме навистина релаксирано. Новата Divided линија на Х&М е претставена преку тренди водич ...

Повеќе »

Ирина Шаик ги презентира трендовите на костими за капење за лето 2018

Рускиот топ модел Ирина Шаик зрачи на јулската насловната страница на списанието ЕС Магазин. Фотографирана од Елен вон Анверт, Русинката за насловната страница позира во трендовски едноделен костим за капење во зелена боја од Топшоп. Во едиторијалот пак, Шаик ги ...

Повеќе »

12 модели на фустани во трендовска жолта нијанса

Жолтата боја го истакнува бронзениот, исончан тен. После трендот на розова нијанса кој доминираше две последователни летни сезони, нова „ит“ боја е жолтата. Во жолта нијанса почнаа да се облекуваат сите модно-влијателни личности и тоа од главата до петиците. Целиот ...

Повеќе »

Топ 10 цветни фустанчиња од популарните модни марки

Ако сте во потрага по лесно, летно фустанче со цветен принт, еве неколку идеи каде може да го најдете. Иако цветните фустани не се ништо ново и неочекувано во летната гардероба, тие се сеуште едни од најшармантните и најлесни за ...

Повеќе »

10 пругасти фустанчиња од MANGO за стилизирано лето

Ригите се принт кои редовно го поврзуваме со летните денови. Но годинава, уште од почетокот, фустачињата со риги беа едни од најпопуларните. Голем избор на фустанчиња со риги најдовме во летната колекција на Манго. Принтовите се различни и разиграни, а ...

Повеќе »