Тег архиви: лето 2018

Нова колекција од H&M – Тропски принт и акцент на портокаловата нијанса

H&M ја лансираше во продажба новата колекција дизајнирана за лето 2018. Вообичаено за шведскиот моден гигант, новата колекција е претставена со моден водич, насловен ‘Tropical Punch’. За каталогот позираат моделите Кјара Шелзи и Алисија Бурк. Акцентот на тропскиот принт, на летните ...

Повеќе »

Топ 5 модни парчиња од H&M во црвена боја

Бојата на страста – црвената и годинава се издвојува како најпосакувана за летната сезона. Модниот гигант Х&М во летните колекции не ги заобиколува ни овојпат модните парчиња во џиш црвена боја. Дизајните се младешки и весели, додека цените примамливи. Еве ...

Повеќе »

Жешко лето: 10 модни парчиња од популарните модни марки

Летото и официјално пристигна. Едвај чекаме да одиме на плажа, но и на опуштените вечери покрај море или езеро. Пред нас е сезоната создадена за уживање во силни бои, разиграни принтеви и модни додатоци. Миговите поминати на плажа веќе одамна ...

Повеќе »

Fluff Yeah – летна колекција на сандали од UGG

UGG ја претстави новата колекција насловена Fluff Yeah која содржи сандали украсени со вештачко крзно. Сандалите се од овча кожа, меки се и пријатни за носење, а со еластичната лента е осигурана цврстината и стабилноста на секој чекор. Достапни се во ...

Повеќе »

THE EVERLASTING DAYS – Нова кампања од MANGO пролет/лето 2018

MANGO ги спои своите #mangogirls за да ја отворат официјално летната сезона покрај базен во „Casa Uriach“. Совршеното летно сценарио е доловено преку интимните муабети под сонцето. Нема ништо подобро од забава покрај базен, црпејќи инспирација за летото и патувањата ...

Повеќе »

Far & Beyond- Нова колекција од PARFOIS инспирирана од егзотичната Африка

Колекцијата Far & Beyond е инспирирана од егзотичната Африка, а ветува етно-креативно лето. Колекцијата ја претставува жената со слободен дух, трагач по авантура, која овојпат води до стариот континент. Парчиња за на плажа со урбан твист, фустани и торби со африкански принтови, ...

Повеќе »

Костими за капење од Yamamay за лето 2018

Yamamay со новата кампања ‘Save the Ocean’ ја презентира летната колекција на костими за капење, водејќи не на дестинации од соништата како Австралија, убавите плажи на Индијскиот океан и Пацификот. Колекцијата се фокусира на атрактивни едноделни модели на костими за ...

Повеќе »

Костими за капење и додатоци за плажа од Tommy Hilfiger

Летната колекција на популарната американска модна марка Tommy Hilfiger вклучува и богата линија на костими за капење, чанти и други додатоци за плажа. Доминира морнарскиот стил во сини, црвени и бели нијанси, и поспортските дизајни на костимите за жени и за ...

Повеќе »

Топ 3 костими за капење од DESIGUAL достапни во продажба по супер цена!

DESIGUAL и годинава ни понуди весели костими за капење со модерни дизајни со разиграни принтови. На нашата листа на желби, предност добија три костими за капење кои заслужуваат посебно внимание. Комбинирајте ги со DESIGUAL наметка за плажа или марама од летната ...

Повеќе »

Riviera Dressing – Нов моден водич од H&M

H&M не води на југот на Франција со новиот треди водич насловен  ‘Riviera Dressing’. За потребите на кампањата позира манекенката Оливија Сајмон. Фокусот е на шик и лесни модни стилови погодни за дневни излегувања и време поминато под сонце. Новата ...

Повеќе »