Тег архиви: лето 2018

Топ 12 модни додатоци од H&M во жолта нијанса за лето 2018

Жолтата е една од најпопуларните бои за лето 2018, а ако не сте љубител на модни парчиња во силна жолта нијанса, тогаш украсете се со модни додатоци! Во новата колекција Х&М ни носи низа на чевли, накит и чанти во ...

Повеќе »

Погледнете ги овие рамни сандалчиња од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во летната колекција на Манго, најдовме повеќе модели на рамни сандали кои заслужуваат внимание. Оваа сезона фокусот е на боите и детаљите, па така во Манго ве чека цела лепеза на рамни сандали во прекрасна жолта, бела и црвена нијанса, ...

Повеќе »

8 модели на сини фустанчиња од популарните модни марки

Сината нијанса е фаворит за летната сезона, а уште кога ја гледаме на слатко фустанче – не можеме да одолееме! Трендовски модели на сини фустанчиња наоѓаме во летните колекции на популарните „хај-стрит“ бреднови. Должините се различни од мини до макси, ...

Повеќе »

Најпопуларни модни парчиња од летната колекција на MANGO (ФОТО)

Собрани околу хаштагот  #MangoGirls, популарните „ит“ девојки на социјалните мрежи постираат свои фаворити на модни парчиња од летната колекција на Манго. Секако, од овие девојки може да научиме и како да ги носиме овие модни парчиња во текот на жешките ...

Повеќе »

10 најбарани летни фустани од MANGO

Пријатни материјали и модерни дизајни – тоа се карактеристиките на фустаните од шпанската модна марка Манго, дизајнирани за летната сезона. Супер лесни за комбинирање, едноставни и пријатни за носење, новите фустани од Манго ни даваат одличен моден одговор за најразлични ...

Повеќе »

Топ 9 најбарани летни модни парчиња од H&M

Како пристигнуваат летните колекции од Х&М (а ги полнат дуќаните еднаш во неделата со нови модни парчиња), веќе неколку модели погодија повеќе вкусови и се издвоија како фаворити за претстојната сезона. Се разбира, сите овие модни парчиња се во согласност ...

Повеќе »

Најубавите плетени чанти ги најдовме во Women’secret

Летните модни комбинации тешко може да ги замислиме без трендовски чанти дизајнирани за жешкиот асфалт како и за плажа. Во ценатр на вниманието оваа сезона се плетените чанти од природни материјали, слама и бамбус, често украсени со весели и шарени ...

Повеќе »

Листа на желби: Сандали од BATA со платформа и помпони

Барате трендовски чифт сандали? Ги има во BATA. Во широката понуда на сандали од летната колекција на BATA, на прв поглед се вљубивме во веселите, и многу практични, сандали кои во предниот дел ги краси помпон, а помали помпони има и на ...

Повеќе »

Речете и “здраво“ на летната сезона со модните парчиња од H&M

Лесна и разиграна мода во која доминираат тропските принтови ни нуди новата коелкција на H&M, дизајнирана за секојдневни „кежуал“ излегувања. Шведската модна марка овојпат го лансираше тренди водичот насловен ‘Trending Pieces’. Каталогот се фокусира на претставување на модните парчиња од летната ...

Повеќе »

Модни парчиња од &Other Stories одлични за летната сезона

Годишните летни одмори се пред нас, па доколку барате облека соодветна за жешките „кежуал“ денови, модната марка &Other Stories ви нуди неколку решенија. Новиот тренд водич на &Other Stories е насловен ‘A World Away’. Колекцијата е фокусирана на лесна гардероба лесна за носење. ...

Повеќе »