Тег архиви: лето 2018

H&M ќе ве дотера за на плажа

Од модната марка H&M ни пристигаат бројни модни изгледи дизајнирани за топлите денови поминати под сонцето, на плажа. Новиот тренд-водич е насловен ‘Barefoot Fashion’, а во него се презентирани трендовите од шбедската модна марка кои вклучуваат фустанчиња и комбинезонки со „спуштени ...

Повеќе »

Летни модни изгледи од ZARA

Позитивни вибрации од Западното крајбрежје доаѓаат со новата колекција на шпанската модна марка Зара која го лансирше новиот тренд-водич насловен California Rush. По уренкот на пролетните дизајни, и новата колекција нуди интересни модни парчиња со трендовски кроеви и детаљи. Во кампањата ...

Повеќе »

4 трендовски сукњи од MANGO и едни многу фраерски ссандали

Шпанската модна Mango во летната колекција ни нуди повеќе трендовски сукњи, но овие четири модели „од прва“ ни легнаа на срце. Сите се во духот на трендовите за лето 2018, со едноставни кроеви, но оригинални решенија кога е во прашање ...

Повеќе »

Топ 6 модели на летни сандали од Zara

Во летната колекција Zara ни нуди повеќе модели на сандали со никса или висока потпетица, кои се одлични за потоплите денови. Диминираат сандалите од метализирана кожа, сатен или плиш, а сите разубавени со трендовски детаљи. Боите се впечатливи – разиграни ...

Повеќе »

Replay има жешки модни парчиња за летниот градски асфалт

Новата колекција на Replay излобилува со секси модни парчиња, совршени за жешкиот афсалт, но и за на плажа. Новите модни концепти имаат складен дизајн и го носат духот на брендот. Акцентот е на тексасот и на војничките материјали. Особено се впечатливи ...

Повеќе »

8 нови летни изгледи од & Other Stories

Модната марка & Other Stories веќе му рече добредојде на летото. Во новиот тренд водич насловен „First Sight of Summer“, & Other Stories ни нуди инспирации што да облечеме во летната сезона за да изгледаме трендовски, а да се чувствуваме пријатно ...

Повеќе »

20 женствени модни изгледи од летната колекција на MANGO

  Преубави модни парчиња наоѓаме во летната колекција на MANGO. Едноставно не можеме да се одлучиме кое модно парче повеќе ни се допаѓа, а кое мора да го имаме. Шпанската модна марка MANGO очигледно работи со полна пареа за да одговори на ...

Повеќе »

10 модни комбинации од Massimo Dutti за потоплите денови

Повисоките температури бараат полежерна гардероба од пријатни материјали. Модната марка Massimo Dutti пак, го форсира ленот, како материјал кој е најпригоден за пролетните/летните денови. Дека ленот не мора да биде во карактеристичната бела боја, гледаме во новата колекција на Massimo Dutti ...

Повеќе »

Лен и рафија – главни протагонисти на летото 2018 со MANGO

Летната колекција на модната марка MANGO нуди природни материјали и неутрални тонови. Летото доаѓа и со него желбата за лесни, пријатни материјали за носење и поедноставни креации. Шпанската модна марка Манго ни дава совршен одговор на оваа наша желба – во ...

Повеќе »

Zara не иснпирира како да се дотераме за потоплите денови

Zara со новите модни парчиња ни нуди стил и комфорт за доцната пролет. Новиот тренд-водич на Зара е насловен Atlantic Beach и ни претставува модни комбинации соодветни за деновите кои ќе ги минеме на плажа или покрај базените. За рекламната кампања ...

Повеќе »