Тег архиви: лето

Будва – лето кое трае

Доколку досега не сте ја посетиле Будва во септември или октомври, тоа значи дека не сте го запознале вистински овој медитерански град. Тогаш најдобро се чувствува Будва, а ќе имате впечаток дека таа е токму за Вас! Просечната температура на ...

Повеќе »

Нова H&M колекција за љубителите на морската атмосфера

Во екот на летната сезона, шведскиот моден гигант H&M лансираше нова колекција за љубителите на морската атмосфера. Дизајнерите од H&M ја нашле инспирацијата на оваа колекција од дивите, природни крајбрежни предели на јужна Франција. Мини модниот едиторијал е насловен Riviera Dreaming. ...

Повеќе »

Новата колекција на Хејди Клум за Lidl е „боли глава“! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарната манекенка и водителка Хејди Клум дизајнираше нова, летна колекција, за ланецот на супермаркети Lidl. Инаку, ова е четврта колекција на Клум за Lidl. Колекцијата ќе биде во продажба од понеделник, 18 јуни 2018. После серијата на модели на кои доминираа животинскиот ...

Повеќе »

Си купивте еспадрили? „Жешки“ модели има во Zara

Летото е незамисливо без чифт добри еспадрили, а трендовите кај овие летни обувки, се менуваат од година в година. За оваа сезона фаворити се кожените еспадрили во силна нијанса и секако, неизбежните модели со светки. Модната марка Зара и оваа ...

Повеќе »

Топ 5 сандали од летната колекција на MANGO кои се веќе ѕвезди на Инстаграм!

Никогаш доста од чевли, нели?! Со оглед на тоа што годинава летото порани, тргнавме во потрага по нови модели на сандали соодветни за модата за високите температури. И, жежок избор најдовме во Манго. Од сандали со врвци до плетени „влечки“, ...

Повеќе »

Дотерани на плажа со летната колекција од Bershka

Од точкастасти и пругасти костими за капење, до мачкасти очила за сонце, ведри маички и плетени торби, Бершка има повеќе бестселери за лето 2018. Ако веќе планирате како да се облечете за плажа,„фрлете“ поглед на новата колекција од модната марка ...

Повеќе »

Нови летни модни изгледи за „кежуал“ пригоди од H&M

Како што температурите се зголемуваат, потрагата по летни парчиња гардероба станува потреба. Модниот гигант H&M го лансираше новиот тренд-водич насловен „Downtown Dreamin’“. Колекцијата е фокусирана на „кежуал“ тексас парчиња, лесни фустанчиња и блузички без ракави од пријатни материјали. Секако, трендовските ...

Повеќе »

8 летни модни изгледи од H&M

Подгответе се за летото со новата колекција од Х&М. Новиот моден водич на Х&М е насловен „Summer Serenity“ и ги претставува летните модни изгледи сугерирани од оваа модна марка. За каталогот позира моделот Алана Арингтон во „жешки“ летни модни парчиња. ...

Повеќе »

Погледнете што ни носи Mango за ова лето (ВИДЕО)

Шпанската модна марка Mango веќе не подготви за модерно лето со новата колекција презентирана преку кампањата High Summer 2018. Фотосесијата и видеото се снимени во Мајорка, Шпанија, а пред објективот позираат четири заводливи убавици. За летната сезона Манго нуди и костими ...

Повеќе »

Што пропуштивте ова лето? Навраќање на летните фестивали

Од оваа лето Македонија може да ја обележите како број еден дестинација за најдобрите забави на Балканот. Претворајќи се во подиум за играње од каде што ечеше најдобрата музика Македонија се трансформира во летна дестинација каде што можете да ја ...

Повеќе »