Tag Archives: лето

Нова H&M колекција за љубителите на морската атмосфера

Во екот на летната сезона, шведскиот моден гигант H&M лансираше нова колекција за љубителите на морската атмосфера. Дизајнерите од H&M ја нашле инспирацијата на оваа колекција од дивите, природни крајбрежни предели на јужна Франција. Мини модниот едиторијал е насловен Riviera Dreaming. ...

Read More »

Новата колекција на Хејди Клум за Lidl е „боли глава“! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарната манекенка и водителка Хејди Клум дизајнираше нова, летна колекција, за ланецот на супермаркети Lidl. Инаку, ова е четврта колекција на Клум за Lidl. Колекцијата ќе биде во продажба од понеделник, 18 јуни 2018. После серијата на модели на кои доминираа животинскиот ...

Read More »

Си купивте еспадрили? „Жешки“ модели има во Zara

Летото е незамисливо без чифт добри еспадрили, а трендовите кај овие летни обувки, се менуваат од година в година. За оваа сезона фаворити се кожените еспадрили во силна нијанса и секако, неизбежните модели со светки. Модната марка Зара и оваа ...

Read More »

Топ 5 сандали од летната колекција на MANGO кои се веќе ѕвезди на Инстаграм!

Никогаш доста од чевли, нели?! Со оглед на тоа што годинава летото порани, тргнавме во потрага по нови модели на сандали соодветни за модата за високите температури. И, жежок избор најдовме во Манго. Од сандали со врвци до плетени „влечки“, ...

Read More »

Дотерани на плажа со летната колекција од Bershka

Од точкастасти и пругасти костими за капење, до мачкасти очила за сонце, ведри маички и плетени торби, Бершка има повеќе бестселери за лето 2018. Ако веќе планирате како да се облечете за плажа,„фрлете“ поглед на новата колекција од модната марка ...

Read More »

Нови летни модни изгледи за „кежуал“ пригоди од H&M

Како што температурите се зголемуваат, потрагата по летни парчиња гардероба станува потреба. Модниот гигант H&M го лансираше новиот тренд-водич насловен „Downtown Dreamin’“. Колекцијата е фокусирана на „кежуал“ тексас парчиња, лесни фустанчиња и блузички без ракави од пријатни материјали. Секако, трендовските ...

Read More »

8 летни модни изгледи од H&M

Подгответе се за летото со новата колекција од Х&М. Новиот моден водич на Х&М е насловен „Summer Serenity“ и ги претставува летните модни изгледи сугерирани од оваа модна марка. За каталогот позира моделот Алана Арингтон во „жешки“ летни модни парчиња. ...

Read More »

Погледнете што ни носи Mango за ова лето (ВИДЕО)

Шпанската модна марка Mango веќе не подготви за модерно лето со новата колекција презентирана преку кампањата High Summer 2018. Фотосесијата и видеото се снимени во Мајорка, Шпанија, а пред објективот позираат четири заводливи убавици. За летната сезона Манго нуди и костими ...

Read More »

Што пропуштивте ова лето? Навраќање на летните фестивали

Од оваа лето Македонија може да ја обележите како број еден дестинација за најдобрите забави на Балканот. Претворајќи се во подиум за играње од каде што ечеше најдобрата музика Македонија се трансформира во летна дестинација каде што можете да ја ...

Read More »

Во продавниците Carter`s започна попустот од 30 отсто на летната колекција

Модни парчиња и додатоци од колекцијата лето 2017 на Carter`s сега може да купите со попуст од 30%. Искористете ја паметната можност за шопинг и дотерајте ги најмилите по последен тренд. Се гледаме во Carter`s – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро ...

Read More »