Tag Archives: лето

Што може да предизвика дехидрација во жешките денови

Познато е дека телото содржи 60 отсто вода и ако загубите само 1,5 отсто веќе ќе ги почувствувате симптомите на дехидрација, а тоа се чувство на замор, пад на нивото на енергија, лошо расположение и слаба концентрација. Често се случува ...

Read More »

5 совети како да го спречите претераното потење

Претераното потење е проблем на многу луѓе, особено во текот на летото кога температурите се исклучително високи. Затоа ви носиме 5 совети кои значително ќе го ублажат потењето и ќе ве спасат од непријатни ситуации. Избегнувајте ја зачинетата храна и ...

Read More »

Кежуал шик – 7 „готови“ модни изгледи за крајот на летото од &Other Stories

Подгответе се да уживате во преостантиот дел од летото во кежуал стил. Барате инпирација? &Other Stories го објави новиот летен водич насловен „In Search of Smiles“. Фотосесијата вклучува лежерна атмосфера исполнета со фраерски и комфорни модни парчиња. Од лелеави макси ...

Read More »

Превкусен летен десерт: Праски со бадемчиња во марципан

Не само што се нискокалорични и многу здрави, не само што изобилуваат со витамини, не само што освежуваат за време на топлите денови, праските се одлични и како природна заштита од сончевите зраци.   Се разбира, најкорисни се кога се ...

Read More »

Со Avon збогатете го вашиот несесер по неверојатни цени  

Со доаѓањето на топлите денови сигурно почнавте да размислувате за идеалната летна дестинација, за атрактивни костими за капење, за удобни сандали и шарени шапки. Тоа е вистинскиот момент да ги одберете и летните сојузници за убавина кои на вашата кожа ...

Read More »

10 шармантни фустанчиња од DESIGUAL за весело модно лето

Модната марка DESIGUAL секогаш ни носи радост благодарение на веселите модни решенија со живи бои. За топлите денови не можеме да ги заобиколиме фустанчињата од пријатен материјал од оваа модна марка кои се погодни за носење во различни пригоди. И оправдано ...

Read More »

14 миди сукњи од популарните „хај-стрит“ марки совршени за лето

Удобноста, нежните материјали, секако и интересните кроеви – тоа е се што бараме кај едно сукња за време на жешките денови. Да изгледа убаво, лесно да се комбинира и пред се да е пријатна за носење. Сукњи со умерена должина, ...

Read More »

Слатки летни намирници со најмалку калории

Со што да се засладите на плажа? Ако не можете да им одолеете на слатките дури ни во текот на летото, кога претпоставуваме многу повеќе се грижите за вашата линија, еве на што би можеле да кажете со задоволство „да“. ...

Read More »

Будва – летна дестинација за секој џеб

Двете главни причини зошто е Будва толку популарна дестинација се преубавите плажи и разноличната понуда за сместување. Будва е една од најпосетуваните дестинации за одмор во Црна Гора. Тоа што најмногу ги привлекува туристите тука е чистото море, богатата историја ...

Read More »

5 нови парфеми по ваш вкус за ова лето

Каков парфем обожавате – со цветни, овошни, слатки ноти? Проверете кој од новите парфеми, според вашиот вкус, може да биде ваш идеален мирисен партнер за ова лето. Доколку сакате силни ноти – YSL – Black Opium Floral Shock Освежителниот парфем и ...

Read More »