Tag Archives: лето

Домашна купка и маска за летна нега на стапала

Топлите денови се пред нас, како и лесната облека и сандалите. А од сандалите се надѕираат вашите убаво-негувани стапала. Колку и да се дотераме, ако на петицата се гледа тврда, неуредна и испукана кожа, тоа ја открива нашата негрижа кон ...

Read More »

10 најубави шорцеви со панделка од актуелните колекции

Ова лето шорцевите со панделка го имаат главниот збор. Совршени се за топлите денови, ги носиме и на плажа, но и за кежуал дневни прошетки низ градот, а благодарение на високиот струк во ваквите шорцеви изгледаме женствено. Околу струкот – ...

Read More »

Што ни носи новата колекција на & Other Stories

Шведската модна марка & Other Stories лансираше нов моден водич насловен Hit the Road. Колекцијата се фокусира на бомбер-јакните дизајнирани за летните денови и мини фустанчињата во впечатлива боја. Од боите доминираат црвената, жолто-златната и бледо-розовата нијаса. Модните изгледи се надополнети ...

Read More »

8 модни изгледи за летни прошетки од Х&М

Во летото уживаме во лежерниот стил, лесните материјали, лелеавите мини фустанчиња и сите трендови што доаѓаат со него – од спуштените раменици до тексас шорцевите. Х&М пак, ни носи нови свежи идеи за летно лежерно дотерување. Модниот водич е насловен Miami ...

Read More »

Едвај ја чекаме летната колекција во Carter`s !

Од Carter`s ни најавуваат дека летната колекција наскоро пристигнува во продавниците ( Carter`s –  Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро центар (приземје) и Remall во Тетово). И едвај ја чекаме! Модерната колекција наменета за безгрижно модно лето за најмалите ќе содржи се ...

Read More »

10 нови лакови за нокти, 10 нови нијанси за лето

Што велите за жолт лак за нокти за сезоната на топлите денови? Или пак, проѕирен лак, но со металик сјај. Со топлите денови ни се зголемува и желбата за нови нијанси…Па, доколку сакате да експериментирате со летни и топли тонови, ...

Read More »

Лето со новата колекција на Max Mara

Италијанската модна марка Max Mara повторно се „здружи“ со фотографот Стивен Меисел за кампањата на летната ready-to-wear колекција. Додека во минатата кампања главно лице беше популарната манекенка Џиџи Хадид, сега гледаме ново лице – моделот Фарета. Колекцијата е инспирирана од 90-те ...

Read More »

Топ 10 модни парчиња од H&М за секси изглед на плажа

Новата колекција на H&М ни носи интересни модни парчиња кои би ги носеле за на плажа. Од костими за капење до сандали со висока потпетица направена од проѕирен пвц, а од модните додатоци ги издвојуваме розовите очила за сонце. Над костимот ...

Read More »

Топ 5 фустанчиња од GUESS по кои сме луди!

Колекцијата на GUESS за пролет/лето 2017 изобилува со прекрасни модели на фустанчиња, кое од кое поубаво! Доминантни се карнерите, спуштените раменици, принтовите со цвеќиња и нагласената колоритност. Во разноличната понуда се наоѓаат мини и макси модели, кои лесно се трансформираат за ...

Read More »

Топ 5 парфеми со кои летото може веднаш да почне!

Време е за промена на парфемот! Топлите денови бараат посвежи миризби, па доколку размислувате каков „летен“ парфем да одберете од различната понуда од козметичките компании, еве пет проверени предлози. Топ 5. Fiesta carioca, Escada Парфемот е инспириран од боите и ...

Read More »