Tag Archives: лето

Урбано лето со новата колекција од Х&М

Urban Summer е новата летна колекција на популарната марка Х&М, веќе достапна во продажба. Ацентот е ставен на пругастите модни парчиња, маичките со пораки, кратките панталончиња и мини фустанчиња. Колекцијата е надополнета и со интересни модни додатоци како сламени шапки, ...

Read More »

Made For Sun – Zara ја претстави летната колекција

Со едиторијал насловен Made For Sun модната куќа Зара ја претстави летната колекција. Акцентот е ставен на цветните материјали како и тропските принтови, а колекцијата содржи најразлични модни парчиња, од мини фустанчиња до широки панталони налик на шалвари, шарени топови, ...

Read More »

Колекција пролет/лето 2017 од MANGO наменета за плажа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Се што е неопходно за стилизиран изглед на плажа го содржи новата колекција од Манго – од костими за капење (дводелни и едноделни), очила за сонце, чантички до накит, сандали и лесна гардероба. Погледнете дел од колекцијата за топлите денови ...

Read More »

Грција-најпопуларна летна дестинација во светот за 2016

И покрај економската криза во Грција, оваа медитеранска земја е прогласена за најпопуларна дестинација ова лето. На листата топ 10 се најдоа и Италија (на второто место), САД (на трето место), Јужна Африка (четврто место), Франција (5 место), Шпанија (6-то ...

Read More »

Нега на коса по летниот одмор

Ако сте како повеќето жени кои дури по завршувањето на одморот ја согледуваат лошата состојба на својата коса, ви препорачуваме четири начини за брзо закрепнување на косата. Отстранете ги остатоците Набавете шампон кој длабински ќе ја исчисти мрснотијата која е ...

Read More »

Маслиново масло за бронзен тен: Како да го користиме на плажа

Маслиновото масло е корисно за сочувување на еластичноста на кожата, ја навлажнува сувата кожа, го враќа нејзиниот сјај, па затоа е и многу корисно во летните денови. Маслиновото масло содржи висока концентрација на антиоксиданси кои го забрзуваат ефектот на УВ ...

Read More »

Поглед одблизу на летната колекција на Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Присуство на трендовските риги, игра на белата и сината боја, чипкасти парчиња, бели фустанчиња и кошули со „спуштени“ раменици, а тука се и летните шешири… Какво лето ни носи Mango погледнете во фотогалеријата.

Read More »

10 модни парчиња од MANGO кои ги обожаваме ова лето!

Бело со бело, така се „носиме“ ова лето. Со контрастни римјанки и балетанки на нозете или чевли во силна боја на умерено висока потпетица. Летната колекција на Манго е во знакот на белата боја, чистите линии и минималистичкиот стил. Главен ...

Read More »

Топ 8 нови производи за летна нега на усни со заштитен фактор

Исто како и во студените денови, на нашите усни им треба соодветна нега и во текот на летото, особено кога сме изложени на сончање на плажа. Во „морето“ на најразлични производи, ви ги сугерираме овие топ 8 кои се со ...

Read More »

Лето во бело: 15 најслатки модни парчиња од популарните модни марки

Разиграни фустанчиња, бохо блузички, кратки сукњички со апликација на чипка или вез…ова лето важно е да се во бела боја! Лесни за носење, одлични за комбинирање, оставаат впечаток на лежерност и чистина, и секако, може да ги носиме со омилените ...

Read More »