Tag Archives: лето

Како што подолго да ја сочувате бронзената боја после одморот

Оние кои уживаат во сончањето, се разбира дека сакаат и што подолго да им трае бојата која ја добиле во текот на летото. За да не ви е жал добриот тен кој сте го добиле тешко, брзо да го загубите, ...

Read More »

Улична мода: Како да ги носите есенските чизми со летна гардероба

Вашиот омилен пар на есенски чизми може да го носите и во текот на летото. Ако некогаш беше нослива модата на „каубој“ чизми со џинс-шорц, сега слободно може да ги спарите тексас кратките панталончија со кратки чизмички.  Контрастите се привлекуваат ...

Read More »

5 куси фризури за забавно долго лето

Нема ништо попрактично од куса коса за време на летото, особено кога е добро потстрижана па не треба многу напор за местење. Мала игра со прстите во косата по туширањето и фризурата ја имате, слатка, трендовска, без да користите четка, ...

Read More »

Што треба да престанете да правите на вашата коса

…За да не ја оштетите дополнително ова лето Летото и топлото време, сончевите зраци, морската сол и хлорот во базените се идеални сојузници во оштетувањето на вашата коса. И доколку веќе е оштетена, престанете да ги правите следните нешта. Џони ...

Read More »

7 летни афродизијаци кои докажуваат дека љубовта оди преку стомакот

Достапни се насекаде особено во текот на летото, некои ни служат да се освежиме, а други пак се додаток на јадењето, но сите подеднакво делуваат на зголемување на желбата за љубов и возбудата. Лубеница Научниците откриле дека семките од лубеницата ...

Read More »

Летни маски за коса од природни состојки

  Направете сами летни маски за коса наменети за различни типови на коса. За оштетена коса Помешајте половина банана, 100 мл вода, мала лажичка мајонез, 2 лажици мед, 1 лажица маслиново масло и 1 лажица масло од кокос или јојоба. ...

Read More »

Топ 3 најдобри шампони за летна нега на коса достапни во нашите продавници

Во текот на летото под сончевите зраци косата најмногу се оштетува. Русокосите пак, се сочуваат со дополнителен проблем, а тоа е промената на нијансата на косата која станува пожолтена. Летото бара дополнителна нега на косата, особено за оние кои имаат ...

Read More »

Без „вирчиња“ под пазувите: Материјали во кои помалку се потиме во жешките денови

Се разбира, сите се потиме во текот на летото, но за некои тоа може да стане и многу непријатна ситуација. „Вирчињата“ под пазувите може да се избегнат со правилно избран материјал на облеката која ја носиме. Некои материјали од кои ...

Read More »

Жешки денови и дехидрација, што може да ја предизвика?

Познато е дека телото содржи 60 отсто вода и ако загубите само 1,5 отсто веќе ќе ги почувствувате симптомите на дехидрација, а тоа се чувство на замор, пад на нивото на енергија, лошо расположение и слаба концентрација. Често се случува ...

Read More »

Секси летен стил: 7 нешта кои ќе ве направат поразлични од другите

Специфичен стил дури и на плажа може да се постигне со една иста финта. Во тоа барем секојдневно не уверуваат светските модни блогерки, кои со стилот се издвојуваат од другите девојки, а всушност сите користат слични трикчиња за уникатен изглед. ...

Read More »