Tag Archives: лето

Не ги видовме на нашите улици, но и понатаму ги бараме: 10 најубави чевли од Маноло Бланик за ова лето

Штета што нашата улична мода се прелива од соседните ни земји… Да беше поинаку, некој(а) ќе зачекореше во едни „бланинки“. И тоа не во било кои. Во еден чифт од најубавите 10 дизајнирани за оваа сезона. Доколку ви недостига инспирација, ...

Read More »

Виолетово лето: Сите нијанси на виолетова боја се во игра

Модерни се и кратки и долги, струкирани, корсет фустани, со разголено деколте, елегантни и лесни, дизајнирани од проѕирниот муслин во виолетова боја. Модерно е се што ова лето е виолетово! Романтичната и отмена, виолетовата боја доминира ова лето на модната ...

Read More »

Додатоци за слабеење во летните пијалаци

Ако сакате да загубите некој килограм за време на летото без посебен напор, летните пијалаци збогатете ги со состојки кои помагаат за забрзување на метаболизмот и елиминирање на масните наслаги. Еве неколку идеи. Кефир – Одличен додаток за различни комбинации ...

Read More »

Шминка за топлите денови

Како да се избегне размачканата и растопена шминка и покрај летните горештини. На плажа Шминката на плажа мора да биде минималистичка. Употребете ја само онаа шминка без која навистина не можете, шминка која не пропушта вода односно водоотпорна. Лице На ...

Read More »