Тег архиви: Levi’s®

Тренд на неделата: Фармерки со реси од Levi’s

Овие фраерски фармерки со реси одговараат со најразлични модни комбинации. Во последниот летен викенд ги носиме со маички, а почетокот на есента ќе го дочекаме во овие фармерки и тексас Levi’s кошулче. Достапни се во продажба во брендираната продавница Levi’s во Скопје ...

Повеќе »

Нова колекција на Levi’s изработена во соработка со Justin Timberlake

LEVI’S® AND JUSTIN TIMBERLAKE ЈА ОБЈАВУВААТ СОРАБОТКАТА ЗА 2018 ГОДИНА СО КОЛЕКЦИЈАТА “FRESH LEAVES” LEVI’S® x JUSTIN TIMBERLAKE Сан Франциско, 27 септември, 2018 год. – Levi’s® денес ја најавува соработката со десеткратниот добитник на Греми награда и актер, Џастин Тимберлејк. ...

Повеќе »

Нова моно бренд продавница на Levi’s во Скопје Сити мол

Во Levi’s ја славиме секоја индивидуа како дел од колективот, дел кој придонесува секојдневието да биде разновидно и специфично. Клубот на Levi’s почнувајќи од оваа сезона ќе ги вклучи и купувачите од Македонија со отворањето на новата моно бренд продавница ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Три модели на фармерки од Levi’s

Во пролетно расположение одбравме три модели на фармерки од Levi’s кои со задоволство ќе ги носиме оваа сезона – два скини модели од Levi’s 501 моделот кои за прв пат го добиваат овој крој и еден boyfriend модел исто така 501.  ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата колекција Levi’s достапна во Fashion&Friends

Пролетната колекција за жени на Levi’s продолжува да нуди совршени модели на skinny фармерки кои се неизбежни во гардеробата на секоја модерна жена и девојка. Тука се моделите 710,711 и 712, додека пак другите модели како „straight”, „bootcut” и „high ...

Повеќе »

LEVI’S® брендот се здружи со Алиша Кис за новата женска џинс колекција

Глобалната кампања ја слави индивидуалноста, автентичноста и стилот. Новата кампања на Levi’s® брендот се гради околу темата „Живеј во Levi’s®“, заедно со глабалниот артист, мулти-Греми победнички пејач и текстописец, продуцент и активист –  Алиша Кис која го позајми својот препознатлив ...

Повеќе »