Тег архиви: Левис

Levi’s го прослави првиот роденден во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендарниот бренд Levi’s живее со Скопје и прослави 1 година.  Во саботата ( 21.09.2019), скопјани беа дел од еден поинаков настан организиран во продавницата Levi’s во Скопје Сити мол. Сите заедно уживаа во урбаната атмосфера, одлична храна, тематски пијалок и евергрин парчињата со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Зимски бомбер јакни од Levis

Во зимската колекција на Levis најдовме јакнички кои ќе не стоплат во студените денови, „загревајќи“ ни го и стилот.   Кратките јакни супер „стојат“ со фармерки и во сите други „кежуал“ и спортски модни комбинации. Планирате да отпатувате некаде зимава, на ...

Повеќе »

Паметна јакна од иднината од Levi’s

Levi’s во соработка со Гугл дизајнираа паметна јакна со вграден bluetooth на ракавот со чија помош се обезбедува пристап до мобилниот телефон. Паметната јакна на иднината е наречена Project Jacquard, а првенствено е направена за велосипедисти за да им го олеснат возењето, но ...

Повеќе »

Најубавите „скини“ џинс се секако во Levi’s

„Скини“ фармерките од Levi’s се од колекцијата есен/зима 2016/2017. Женствени модели на „скини“ фармерки со висок струк во кои ќе се чувствувате и изгледате секси. Достапни се во продажба во повеќе нијанси, во мултибренд продавницата „Фешн&Френдс“ во Скопје Сити мол. ...

Повеќе »

„Луди“ сме по оваа тексас сукња од Levi’s (достапна во Fashion & Friends)

Важно е копчињата да се во преден план, наредени едно под друго на средината на сукњата од тексас, така вели последниот летен тренд. И не само затоа што ги следиме трендовите, туку луди сме по оваа сукња од Levi’s (со средна должина ...

Повеќе »

Легендарните Левис 501 се враќаат редизајнирани!

Речиси по 50 години од лансирањето на моделот 501, Левис ќе го претстави новиот модел на 501 фармерките, насловени Левис 505. Оваа есен во продажба ќе излезат Левис 505, редизајн на популарните 501 – модел на фармерки со рамен крој ...

Повеќе »