Tag Archives: лиле корубин

Лиле Корубин: Во новите мозаици вметнав и тантела, дрво и трета димензија

Во Уметничката галерија во Кумано денес со почеток во 19.30 часот ќе биде отворена четвртата самостојна изложба на уметницата и моден дизајнер Лиле Корубин. Темата на изложбата на мозаици е љубовта, како што е насловен и еден од серијата нови ...

Read More »

Pret a city: Лиле Корубин

Уметницата и модна креаторка Лиле Корубин, позната како жена-естет, ги следи модните трендови, а за актуелната сезона есен/зима 2014 ги избира кратките чизмички „Бата“ со животински принт. Колку ги следиш модните трендови? Мојата современост, способност за прилагодување, однос кон светот ...

Read More »