Тег архиви: липосукциска диета

Неинвазивна липосукциска диета- Претворете ги мастите во енергија за суперефикасно слабеење!

Слабеењето е трошење на вишок енергија складирана во форма на масни резерви кои ја прават прекумерната телесна тежина. Кога станува збор за ЕНЕРГИЈА и ТЕЛЕСНА МАСА, формулата е E = mc2, односно вкупната енергија на објектот е еднаква на масата ...

Повеќе »

На диета после празниците: Еве како да го ставите топењето на салото во 5-та брзина!

Познато е дека после новогодишните и божиќните празници наталожуваме уште по некој килограм плус, па паниката почнува токму од денес. Не паничете! Можно е топењето на салото да го ставите во петта брзина, а еве и како. Со диета би ...

Повеќе »

Не напразно е најпопуларна диета – нема да чувствувате глад, ќе бидете полни со енергија, а резултатите се неверојатни!

Сите предности на најпопуларната диета која ќе ве „стопи“ за 14 дена! Липосукциската диета е посебна исхрана која се темели на конзумација на природни масти и елиминација на јагленохидратите. Го поддржува враќањето на храната на нашите претци и избегнување на ...

Повеќе »

Неинвазивна липосукција – диета или третман за слабеење?

Правилната и рамнотежена исхрана би требала да биде приоритет на секоја личност. Таквата исхрана секако не може да се споредува со деита, бидејќи диетата, сепак, бара одредени рестрикции и задолжителен калориски дефицит. Тоа подразбира да се откажеме од правилата на ...

Повеќе »

Со најпопуларната диета стопете го вишокот килограми до Нова година!

Празничната сезона е пред нас, пред да се снабдите со некој килограм плус, „фрлете“ се на здравата липосукциска диета. Официјалните препораки во однос на внесот на шеќери велат дека максималната дневна дозволена количина е од 15 до 20 грама. Толку ...

Повеќе »

Со вакви резултати не може да се пофали ниедна друга диета!

Сѐ со текот на времето се менува, па и диетите. Класичниот пристап за редукција на телесната тежина преку „благ калориски дефицит и зголемена телесна активност“ станува конзервативна метода која била популарна уште пред 50 години. Тоа не значи дека не ...

Повеќе »

Еве како штипјанецот Борче Јовев „стопил“ 43 килограми

53-годишниот Борче Јовев од Штип, вработен во јавното претпријатие „Стипион“, е пример дека доколку решите да ослабнете, со силна волја и правилно избрана диета, ништо не може да ве спречи во намерата, а резултатите секако, пристигнуваат. Во случајот на Борче, ...

Повеќе »

Диета која прави чуда: Како до совршена фигура како Моника Белучи

Оваа диета ветува дека телото ќе доживее промени исто како да сте биле на липосукција. Моника Белучи и Џенифер Анистон се ѕвездите кои ја практикуваат липосукциската исхрана. Како што објаснува Кенан Мандра, нутриционист од компанијата „International Health“, кој ја усовршил ...

Повеќе »

Фантастична трансформација на Колинда Грабар-Китаровиќ со липосукциска диета

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, никогаш не изгледала подобро. Во последните два-три месеци ослабна десетина килограми и сега изгледа многу помладо. Во последно време, Колинда Грабар-Китаровиќ добива бројни комплименти за нејзиниот фит изглед. Откако се појавија фотографиите од Белата куќа, ...

Повеќе »

Липосукција без нож која ги решава масните наслаги на стомакот и колковите

Липосукцијата „со нож“, позната како инвазивна липосукција и липосукцијата без нож, неинвазивната липосукција, даваат исти резултати – тело какво што посакуваме, без масни наслаги на стомакот и колковите. Но, што е подобро? Сите знаеме што е липосукција, тоа е инвазивен ...

Повеќе »