Тег архиви: љубов

Лејди Гага: На нашата љубов со Бредли работевме напорно, со денови

Лејди Гага е уморна од објаснувањата дека меѓу неа и Бредли Купер немало ништо. Се било дел од перформансот за промоција на филмот A Star is Born, и за Оскарот. Откако ги видовме заедно на големото платно, и бевме сведоци на ...

Повеќе »

Анџелина Џоли и Бред Пит во проблеми со разводот

Поранешниот славен пар изгледа дека се соочува со бројни проблеми за да се разведат. Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не го дефиниралe нивниот развод. Поранешните сопружници побарале од судот повеќе време за да успеат да постигнат финансиски договор ...

Повеќе »

Кристофер Ламберт зборува за новата љубов, младата италијанска глумица

Францускиот и американски глумец, 61-годишниот Кристофер Ламберт, има нова девојка која е 22 години помлада од него. Секс симболот вчера гостуваше на италијанското шоу на Барбара д Урсо, зборувајќи за својата нова љубов, и на изненадување на гледачите, таа е ...

Повеќе »

Љубовни проблеми од ретроградната Венера за овие 4 хороскопски знаци

За сите хороскопски знаци ретроградната Венера значи дека треба да си ги преиспитаат своите врски, но 4 астролошки знаци ќе бидат вистински погодени од ретроградното движење на Венера – од 5ти октомври до 16 ноември!  Тука е! Токму кога помисливте ...

Повеќе »

Кои хороскопски знаци се најтешки на зборовите „те сакам“

Некои хороскопски знаци полесно ги искажуваат своите чувства кон партнерот, на други им е потребно многу повеќе време за блискост, а уште повеќе – за да го кажат зборот „те сакам“. Родените во знакот на Риби и Рак, најлесно и ...

Повеќе »

4 хороскопски знаци кои ќе блескаат од љубов во јуни

Кои хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта во летниот месец јуни. Проверете во хороскопот. Близнаци Не само што јуни е ваш роденденски месец, туку е и вашиот епски месец за романса. Па, драги Близнаци,подгответе се за сериозно- возбудливото ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и љубовта: Како освојуваат, како флертуваат и како љубат

Како освојуваат хороскопските знаци и како можете да ги освоите? Што може да очекувате од нивниот флерт, а што од бракот со нив? Што никогаш да не правите, за да не ги загубите… Прочитајте што ве советуваат ѕвездите. Овен Освојување: ...

Повеќе »

Говорот на кучињата: Како ни го покажуваат нивното „те сакам“

Нашите омилени четвороножни пријателчиња ни зборуваат, иако немаат говор. Се разбира,  ние понекогаш сме малку „расеани“ и ги губиме многу важните пораки што ни ги испраќаат, континуирано, во секое време од денот. Особено, постојат неколку начини на кои кучињата ни кажуваат ...

Повеќе »

Љубовниот живот на Тилда Свинтон: Може да се сакаат двајца мажи истовремено!

Кога во 2008 година, британската глумица Тилда Свинтон беше наградена на Оскарите за најдобра споредна улога во филмот „Michael Clayton“, не криеше дека мажот со кој дојде на свеченоста во салата Кодак во Лос Анѓелес не е нејзиниот сопруг, шкотскиот ...

Повеќе »

7 летни афродизијаци кои докажуваат дека љубовта оди низ стомакот

Достапни се насекаде особено во текот на летото, некои ни служат да се освежиме, а други пак се додаток на јадењето, но сите подеднакво делуваат на зголемување на желбата за љубов и возбудата. Лубеница Научниците откриле дека семките од лубеницата ...

Повеќе »