Тег архиви: Луј Витон

Фановите против „бесните“ подароци за деца на Ким Кардашијан

Ким Кардашијан е позната по тоа дека сака скапи и луксузни работи, но нејзините божиќни подароци за девојченцата од семејствата Кардашијан -Џенер, предизвикале реакции кај фановите на социјалните мрежи. Самата Ким на својот Инстаграм профил објавила фотографија на која се ...

Повеќе »

Ема Стоун го рекламира новиот парфем на Луј Витон

Глумицата Ема Стоун е заштитно лице на новата рекламна кампања за новиот парфем на Луј Витон. Парфемот е насловен  ‘Attrape-Rêves’. Во кампањата, глумицата носи бел фустан инспириран од старогрчката историја, а зад неа е идилична морска атмосфера. Парфемот е опишан ...

Повеќе »

Луј Витон куферчиња за трофеите на Ролан Гарос

Познатата луксузна француска модна марка Луј Виотн дизајнираше куфери во препознатливиот „витон“ стил во кои ќе се чуваат трофеите на Ролан Гарос. Куферчињата ќе бидат направени од месинг. Отворено тениско првенство на Франција е еден од најочекуваните спортски настани кој ќе ...

Повеќе »

Вака изгледаат новите чанти од Луј Витон за пролет 2017

Кампањата за сезоната пролет/лето 2017 на француската луксузна мода куќа Луј Витон го прославува парискиот дух, кадешто е и снимена, на еден од островите на реката Сена. Преку фотографиите е претставена новата колекција во која доминираат проѕирните материјали, а акцентот ...

Повеќе »

7 нови парфеми од Луј Витон по достапни цени

Луксузната модна марка Луј Витон лансираше 7 парфеми кои имаат пристојни цени со цел да бидат достапни и на средната класа. До сега најевтините работи со потпис од Луј Витон што можеа да се купат беа модните додатоци, од типот ...

Повеќе »

Луди сме по Луј Витон „камера бокс“ чантичките!

Во новата колекција од Луј Витон, вниманието го „украдоа“ малите ранци – чантички наречени камера бокс. Претставени се три различни верзии од оваа чантичка. Сите имаат ремен за да може да се носат како ранец и „тортон“ рачка за да ...

Повеќе »

5 детаљи по кои ќе ја препознаете лажната Луј Витон чанта

Луј Витон чантите се едни од модните додатоци кои најчесто ги гледаме, но како брзо да се препознаат оригиналите покрај многуте верни копии. Многумина се обидуваат да ги копираат чантите на култната француска марка која постои од 1854 година. Некои ...

Повеќе »

Какви чанти ни носи Луј Витон за оваа есен

Селена Гомез има главна улога во есенската кампања за колекцијата на чанти на француската модна куќа Луј Витон. Освен веќе препознатливите чанти малку редизајнирани, колекцијата содржи нови модели меѓу кои доминираат мини чантичките. Што ни предлага Луј Витон за оваа ...

Повеќе »

Модна класика: Neverfull чантата на Луј Витон

Секојдневно се соочуваме со нови трендови и нови дизајни, но што велите за чантата Neverfull од Луј Витон? Чантата за првпат е претставена во 2007 година и оттогаш е најдобра пријателка не само на ѕвездите туку и на сите дами со ...

Повеќе »

Портрети на славните, Луј Витон и Уницеф

Прочуената француска модна марка Луј Витон и Уницеф ги здружија силите со неколку ѕвезди од светот на модата и шоубизнисот. Повеќе славни лица меѓу кои и Хејди Клум, Миранда Кер, Мараја Кери, Никол Кидман и Селена Гомез, застанаа пред објективот ...

Повеќе »