Tag Archives: Mac

Уште поголемо и уште погламурозно! Еве како ќе изгледа бината на MAC

Шест поврзани подвижни бини, повеќе од 800 квадратни метри простор на сцените на кои најголемите ѕвезди од регионот ќе ги изведуваат специјално осмислените настапи, најсовремени ЛЕД екрани кои ќе се склопуваат и расклопуваат во воздух, 1 200 светлосни тела и ...

Read More »

Почна вториот круг гласање за MAC! Само најдобрите во финишот, воведена нова категорија

Почна втората фаза гласање за MAC! Од преку 600 номинации останаа 120, и распоредени се во 18 категории. Секој гласач има право на нови 10 бесплатни онлајн гласа на страницата на MAC https://musicawardsceremony.com/index.php?page=glasanje, а воведено е и гласање преку апликацијата KeepApp. Со симната бесплатна апликација KeepApp, гласачите добиваат можност ...

Read More »

Little MAC колекција на мини производи

Производите од Little MAC колекцијата се совршени за оние кои сакаат да пробаат од се. Покрај тоа, совршени се и за секоја чантичка, не заземаат место, па може да носиме и повеќе од нив и на тој начин секогаш „при рака“ ...

Read More »

Барате „nude“ кармин? MAC има 13 нови нијанси (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Можат да воздивнат сите оние кои ја сакаат ненападната шминка и природниот изглед. Во есенската колекција на MAC има дури 13 нијанси на кармини во боја на кожа, познати како „nude“  тонови. Од матирани до кремасти и оние со сјај, одберете си ...

Read More »

Отворањето на новата продавница на M∙A∙C ги наполни ходниците во Skopje City Mall

  Денес во Skopje City Mall започна со работа новата продавница од светски познатиот бренд за професионална шминка и козметички производи, M∙A∙C. Долги редици на посетители чекаа за прв пат да се отворат вратите и да купат некој од нивните ...

Read More »

8 нови течни кармини од MAC Cosmetics

MAC Cosmetics ја збогати линијата на течни кармини со нови нијанси -Retro Matte Liquid Lipcolour. Станува збор за 8 нови мат нијанси со долготрајно дејство на течни крамини. Инспирацијата доаѓа од 90-те години кога трендовите форсираа беж, чоколадна и кајсија ...

Read More »

Нова колекција на MAC инспирирана од Хелмут Њутн

Комзетичката компанија MAC создаде мејкап колекција инспирирана од фотографските дела на славниот Хелмут Њутн препознатлив по неговите сензуални фотографии. Колекцијата содржи од заводливи сенки за очи до сјајни лакови за нокти во црвена и сива нијанса. Производите се наменети за жените ...

Read More »

Новите кармини од MAC се преслатки

Вистина е дека модата се враќа циклично, преку повеќе години. Но до сега не се вратиле во мода виножито-кармините кои беа популарни во 90-те години. И сега, MAC ни ги носи овие преслатки кармини. Новата колекција се вика Tendertalk, а содржи ...

Read More »

Новата колекција на MAC е инспирана од сладоледите

Популарната козметичка марка MAC одлучи да не воодушеви и да ни го донесе летото малку порано со новата колкција насловена Soft Serve која потсетува на сладоледи. Колекцијата изобилува од пастелни бои и сенки за очи со светки. Особено ни се ...

Read More »

Нов кармин на Кетлин Џенер за MAC

Кетлин Џенер и официјално влезе во козметичкиот бизнис. Џенер и козметичката компанија MAC склучија договор за партнерство, а едицијата на кармин насловена Finally Free ќе биде пуштена во продажба во април. 100 отсто од приходите од продажбата ќе одат во фондот MAC AIDS ...

Read More »