Тег архиви: Мадона

Топлес фотографијата на Мадона го „урна“ Инстаграм

Нова провокација на социјалната мрежа Инстаграм доаѓа од поп ѕвездата Мадона (61). Мадона позира топлес, со едната рака потпирајќи се на патерица. Оваа провокативна фотографија доаѓа по серијата фотографии поврзани со протестите на „Black Lives Matter“. Селфито е направено во купатилото ...

Повеќе »

Мадона бара готвач, платата е 125.000 евра

Добро готвите? Фан сте на Мадона? Сакате супер да заработите? Еве еден интересен оглас. Поп ѕвездата бара готвач кој ќе биде ангажиран во нејзините куќи во Европа и САД. Платата е привлечна – 125 илјади евра годишно. Пејачката го објавила ...

Повеќе »

Дебито на Лоурдес, ќерката на Мадона, на модната недела во Њујорк

Многумина во Лоурдес препознаа нова модна ѕвезда подеднакво добра како Каја Гербер. Ќерката на Мадона, Лоурдес Леон (21) направи деби како модел на ревијата на марката Gypsy Sport и така, преку ноќ, стана модна вест број 1. Иако има моден стаж како ...

Повеќе »

Ким Кардашијан и Мадона имаат иста опсесија

Иако на прв поглед изгледаат сосема различно, Мадона и Ким Кардашијан всушност имаат повеќе заеднички особини отколку што мислите. И двете се познати по експериментирањето со својот изглед, имаат афинитет за дијаманти, и двете се препознатливи по провокативните (модни) изјави. ...

Повеќе »

Мадона во секси долна облека позира за 150-от роденден на Харперс Базар

Мадона (58) ја краси насловната страница на февруарското издание на Харперс Базар облечена во светкав фустан од новата колекција на Гучи. Харперс базар на ваков начин ја прослави својата 150-годишнина од постоењето. Фотосесијата на поп иконата вклучува фотографии на кои ...

Повеќе »

По Лејди Гага, Мадона за Версаче

Модните фотографи Мерт и Маркус и пејачката Мадона сега се нераздeлни. „Матиријал грл“ е овековечена од страна на двајцата познати фотографи за најновиот број на магазинот „Интервју“, каде таа позира речиси разголена, облечена само во корсет. Мерт и Маркус се ...

Повеќе »

Мадона влезе во козметички бизнис: лансирана првата линија МДНА скин

Поп иконата Мадона ја претстави козметичката линија за нега на кожа наречена МДНА скин. Козметичката линија за нега на кожа Мадона ја направи во соработка со јапонската козметичка компанија МТГ, а лансирана е на пазарот на 13 февруари. За сега ...

Повеќе »