Тег архиви: маичка

Што „носите“ кога спиете? Изборот зборува за вашиот карактер

Во што сте облечени за спиење? Во пижами, широка маичка, секси ноќница или можеби спиете голи? Откријте што пижамите зборуваат за вашиот карактер. Каков однос имате кон тоа што го облекувате за спиење? Можеби никаков, а можеби сакате во кревет ...

Повеќе »

А најпопуларна маичка во 2016 година беше…

Цената на женската маичката изнесуваше дури 590 долари, додека машката варијанта беше поевтина за дури 170 долари. Сепак, и покрај високата цена трендесетрите низ светот како и популарните личности, не останаа покуси во 2016 година за маичката со препознатливото лого ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Springfield шорцеви и маичка

  За лежерен изглед на жешкиот асфалт или на плажа, совршено модно решение се шорцевите во топла боја и маичка со порака. Време е за луда забава. За лесна облека во која ќе се чувствуваме многу комотно, а истовремено и ...

Повеќе »

Маичка скроена под среќна ѕвезда

Има некои сосема обични нешто што едноставно шармираат, како маичката на Филип Лим која го освои светот, иако никој не знае да објасни зошто. Нема некое посебно „вау“ во оваа маичка дизајнирана од американскиот креатор со кинеско потекло Филип Лим. ...

Повеќе »