Тег архиви: мајка

Вклучете се во овој мал предизвик: Искажете почит и восхит кон својата мајка!

  Инспирирани од тврдењето што ја слави моќта на здравото грло и вербата дека здравото грло може да инспирира, мотивира, поддржи или охрабри некого, а во насока на препознавање на мајките што имаат позитивна улога во животот на своите деца, ...

Повеќе »

Супермоделот Робин Лаули стана мајка

Робин Лаули, моделот со раскошни облини, годинава особено актуелна како ѕвезда на Спортс Илустрејтид, стана мајка. Плус-сајз моделот Робин Лаули и нејзиното долгогодишно момче Еверест Шмит добија ќерка. Нежната фотографија како Лаули ја држи раката на ќерка си, постирана на ...

Повеќе »

Женствена колекција на Долче и Габана: Да живее мајката!

Со зборовите од хитот на Едоардо Бенато од 1898 година, Вива ла мама (да живее мајката), колекцијата за есен/зима 2015-16 на Долче и Габана го слави мајчинството. Со нескриен израз на љубов кон мајката, како жена, како модерна икона, како ...

Повеќе »