Тег архиви: Мајкл Корс

Дајан Кругер во неверојатна mix&match комбинација

Карирани елече и панталони, контрастно цветна кошула и „каубој“ чизми – изгледот на глумицата Дајан Кругер е супер инспирација како да се охрабриме при комбинирањата на модните парчиња. Елечето и панталоните се од есенската колекција на Мајкл Корс, додека кошулата ...

Повеќе »

Супермоделот Бела Хадид ја предводи пролетната кампања на Michael Kors

MICHAEL Michael Kors кампањата за пролет 2019 е снимена во њујоршко студио, а меѓу убавиците главно лице е Бела Хадид. Фотограф на кампањата е Дејвид Симс. Пред неговиот објектив, освен Хадид, позираат Алиша Буркс, Сојин Јанг и Луна Бил.Новата сезона ...

Повеќе »

Michael Kors‘ Holiday 2017: Празнична колекција (ВИДЕО)

Моделите Тејлор Хил и Роми Стајд ни го носат празничниот дух со новата колекција на Мајкл Корс. Фотографирани од Марио Тестино, убавиците позираат во Њујорк во неколку шик стила. Акцентот е на свечената гардероба соодветна за новогодишните празници – од ...

Повеќе »

Мајкл Корс го купи Џими Чу

Модната компанија Мајкл Корс Холдинг ја купува компанијата предводена од прочуениот дизајнер на чевли Џими Чу, известува „Business of Fashion“. Така, компанијата Мајкл Корс ќе стане за 1,2 милијарди долари ќе стане сопственик на славната компанија за чевли и чанти ...

Повеќе »

Меланија Трамп во бел „Мајкл Корс“ комплет во Израел

За посетата на Израел, Меланија Трамп направи моден избор кој всушност и најмногу и прилега – „пенсил“ сукња и струкирано кратко сако. Како додаток е впечатлив големиот ремен. Комплетот е од Мајкл Корс, дизајнерот кој инаку се дистанцираше од Трамп, ...

Повеќе »

Топ моделите Тејлор Хил и Роми Стрејд се џетсетерки во новата кампања на Мајкл Корс

Топ моделите Тејлор Хил и Роми Стрејд, во придружба на бела пудла, го покажуваат животот на „висока нога“ рекламирајќи ја новата колекција  на Мајкл Корс за сезоната пролет/лето 2017. Кампањата е фотографирана од прочуениот Марио Тестино, а инспирирана од папараци ...

Повеќе »

Симпатична кампања на Мајкл Корс за есен 2016

Новата есенска колекција од Мајкл Корс е најавена на симпатичен начин со кампања снимена во хеликоптер, пред објективот на Марио Тестино. Три девојки кои зрачат со радост ги претставуваат луксузните модни парчиња и модни додатоци на брендот, меѓу кои доминираат ...

Повеќе »

5 работи кои (можеби) не ги знаете за Мајкл Корс

Ги сакате креациите и модните додатоци од Мајкл Корс? И ние. А што знаете за него? 1. Неговата мaјка Џоан била модел, а неговиот татко Карл Андерсон бил студент кога малиот Карл се родил. Кога Карл имал 5 години, мајка ...

Повеќе »

Изглед на денот: Блејк Лавли во Мајкл Корс на ревијата на Корс

На модната недела во Њујорк, на ревијата на американскиот дизајнер Мајкл Корс, глумицата се појави во креација од есенската колекција на креаторот – беж фустан и палто. Со дискретна, нежна розова шминка, Лавли изгледот го заокружи со чевли од колекцијата ...

Повеќе »