Тег архиви: макмода

МАКМОДА пред Божиќ ги израдува дечињата од семејството Лазарови од с.Орешани

Новинари од редакцијата макмода.ком денес ги доставија подароците од акцијата Елка на хуманоста која беше организирана во Скопје сити мол уште пред почетокот на новогодишните празници, а акцијата траеше до Бадник. Целта беше да се соберат подароци за деца од ...

Повеќе »

„МакМода“ во хуманитарен проект: 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни во Скопје Сити мол

Не ја одминувајте нашата хумана елка, со подарок израдувајте ги „нашите“ 8 дечиња од социјално-загрозеното семејство од с. Орешани.  Започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На вториот ...

Повеќе »