Tag Archives: макси

Државна Лотарија го додели првиот МИНИ од инстант лозот МИНИ и МАКСИ

Најновиот инстант лоз на Државна лотарија на Македонија наречен МИНИ и МАКСИ ја донесе првата премија во Битола. Првиот MINI ONE ќе се вози по улиците на Битола откако лозот е купен во продажното место Brothers Tobacco на Широк Сокак ...

Read More »

Листа на желби: Макси фустани во бојата на виното од MANGO

Новата колекција на Манго ни носи неколку модели на макси фустани во бојата на виното. Совршени се за преодната сезона од зима во пролет, но со задоволство ќе ги носиме и во првите потопли денови. Макси моделот со тантела е ...

Read More »

5 макси сукњи кои ги носиме од утро до вечер

Маски сукњата е едно од најудобните летни модни парчиња. Како создадена е за дневни активности, но и за вечерен стајлинг, се зависи од тоа колку е раскошна и со какви модни додатоци се комбинира. Неподносливото жешко време понекогаш не бара ...

Read More »

3 макси цветни фустанчиња од Манго што ги обожаваме ова лето

Цветниот макси фустан е совршен за различни дневни комбинации, а во топлите денови може да го носиме и на работното место. Речиси сите големи модни куќи оваа сезона во својата понуда имаат цветни долги фустани, но најубавите ги најдовме во ...

Read More »

7 фустани од Liu Jo совршени за матурските дотерувања

За оние кои го сакаат софистицираниот и елегантен изглед еве седум идеи за дотерување со помош на неговото величество-фустанот. Во пролетната колекција на Liu Jo наоѓаме фустани кои можат да се носат во секакви свечени пригоди, коктел-забави или на матурската ...

Read More »

Топ 3 цветни макси фустани со долги ракави

И во сезоната есен/зима продолжуваме да носиме фустани со цветен принт кои ни ја нагласуваат женственоста. Сепак, согласно студените денови – сега ги сакаме фустаните кои се макси и кои имаат долги ракави. Доколку барате за вас таков цветен фустан, ...

Read More »

Женствено лето: 4 модели на цветни макси фустани од Inspired By

Вљубете се одново во себе, во своето тело, без разлика дали имате некој килограм повеќе или помалку. Овие цветни макси фустани се дизајнирани за секоја женска силуета, и во нив сите се чувствуваме женствено. Сите фустани се по урнекот „one ...

Read More »