Тег архиви: Максим

Кејт Аптон – на врвот на листата на најсекси жени за 2018

Русокосата сексапилна манекенка Кејт Аптон ја краси насловната страница на списанието Максим за јули и август. Според годишната листа креирана од уреднштвото на списанието Максим, Кејт Аптон е на првото место од топ 100 најсексапилни жени ( Hot 100 list). ...

Повеќе »

Хејли Болдвин е најсексапилната жена на светот, посекси и од Џиџи и Бела Хадид

20-годишната глумица Хејли Болдвин ( ќерката од Стивен Болдвин и внука на Алек Болдвин) се најде прва на листата на најсекси жени, објавена од списанието Максим. Во модниот свет пак, таа моментно е актуелна со новата кампања на модната марка Guess, каде ...

Повеќе »

Лана Дел Реј на насловната на Максим: Со потемна коса ме сфаќаат посериозно

Лана Дел Реј позира во долна облека за декемвриското/јануарското 2014/2015 издание на списанието Максим. Вака ја објаснува нејзината промена на бојата на косата до бринета – „Кога имав потемна коса, не знам зошто, но луѓето ја сфаќаа мојата музика посериозно“.

Повеќе »

Фотографија-хит на социјалните мрежи: Наталија Водјанова позира гола со синчето

На 2-ри мај супермоделот Наталија Водјанова и бизнисменот Антоан Арнолд добија синче, Максим, здраво момченце тешко 4.2 килограми и долго 55 сантиметри. Само еден месец по породувањето, Водјанова застана пред објективот на фотографот Паоло Роверси позирајќи гола како го дои ...

Повеќе »

100-те најсекси жени според Максим

Јунското издание на списанието Максим ни го претставува годинешниот избор на 100 најсекси жени во 2014 година.   Традиционално, секој почеток на јуни списанието Максим ја претставува листата на 100 најсекси жени за актуелната година. Меѓу првиите десет се најдоа ...

Повеќе »