Тег архиви: Малдиви

Белиот костим за капење на Северина го вжешти Инстаграм

Популарната хрватска пејачка се одмара на Малдивите, а белиот костум во кој се фотографираше за Инстаграм кај многумина разбуди желба за лето. Комбинацијата на бел романтичен едноделен фустан со карнери на горниот дел и макси сукњата со зелени тропски мотиви, ...

Повеќе »

Малдиви: Волшебно море, песок како пудра и јасно сонце

Ако постои место што мора да се види – тоа се Малдивите. Мноштво бунгалови распоредени низ песочните плажи, богат подводен свет, море што има различни нијанси на сино – тоа се првите асоцијации за Малдивите. Нуркањето и подводниот риболов се ...

Повеќе »

Прва подводна изложба на фотографии

Луксузниот хотел- оператор Пер Аквум ја промовираше програмата предвидена за 2014 година преку календарот наречен Календар на соништата. Целта на овој календар е да се привлечат познати светски имиња од светот на уметноста и шоубизнисот и годинава да дојдат на  ...

Повеќе »

Малдивите – најатрактивно место за инвестирање

Моментно Малдивите се најпосакуваното место за инвестиции, благодарение на поволностите за странци кои ги нудат специјализираните агенции за недвижнини и развој на бизниси, но и поради егзотичната природа и природните убавини.

Повеќе »