Тег архиви: мали

Мали трендовски чантички од есенската колекција на Zara

Едноставни за носење и многу практични, малите чантички и оваа сезона не излегуваат од мода, а сега ги имаат трендовските елементи. Не траба да спомнуваме дека „анимал“ принтот, а особено змијскиот, е предводник на трендовите, па така во Зара најдовме ...

Повеќе »

Големо враќање на малите чантички

Судејќи според тоа што го видовме од уличната мода на присутните на модните ревии во Њујорк и Лондон, микро чантичките на голема врата се вратија на модната сцена. Големи се онолку колку да можат да соберат мобилен телефон, кармин и ...

Повеќе »

Zara има прекрасни, елегантни мали чантички за свечени пригоди

Претпоставуваме дека веќе размислувате што да облечете за новогодишната вечер, но помисливте ли на чантичка? Секако, тоа треба да биде мала или „clutch“, може да биде светкава или покласична црна, а може да е и супер модерна. Од чантички со ...

Повеќе »

REPLAY има супер чантички!

Како што малиот црн фустан секоја девојка треба да го има во својот гардеробер, така и малата црна чантичка е задолжително парче кое секогаш ни се наоѓа за моќен дневен или вечерен изглед. Неодоливите кожени црни чантички совршено го дополнуваат ...

Повеќе »

7 мали чантички без кои не можеме ова лето

Не само што нивната минијатурна форма е преслатка, туку носејќи ги никогаш нема да ја почувствуваме онаа позната болка на рамото. Ги носиме со убава леснотија, префрлени преку едната раменица. И изгледаме и ние слатки благодарение на нив.

Повеќе »