Тег архиви: манекенки

Што носеа познатите девојки на фестивалот Coachellа

На популарниот музички фестивал Coachellа се појавија голем број на познати лица, а внимаието го привлекоа и топ моделите. Стилот на славните девојки е подготвуван со денови однапред, а доминираа креациите кои повеќе го откриваат телото. Секако, бохо детаљите беа насекаде ...

Повеќе »

Браво за Франција: Преслабите манекенки надвор од модната индустрија!

Преслабите и анорексични манекенки, кои сеуште се форсирани од некои од прочуените модни брендови низ светот, вклучувајќи ги и француските, веќе нема да имаат модни ангажмани во Франција, откако судот донесе одлука  дека моделите треба да покажат потврда која гарантира за нивното ...

Повеќе »

Од модната писта на улиците: Тие обични девојчиња, манекенки!

На модната писта изгледаат сериозно, со многу шминка, во скапи креации, со средени фризури, на високи потпетици…Но, зад таа маска стојат нежни лица, телесни градби на девојченца кое едвај ја пречекориле својата 18-та година од животот (некои веројатно и уште ...

Повеќе »

Армани не се откажува од преслабите манекенки

Кралот на елеганцијата Џорџо Армани и понатаму не мисли да се откаже од ангажирањето на анорексични манекенки. Тоа го покажа и на миланската модна недела. Суперелегантни парчиња, но кој може да ги носи? Само оние кои влегуваат и во бројчиња ...

Повеќе »

Фудбалското лудило го зафати и модниот свет

Се одбројуваат деновите до почетокот на фудбалското првенство, а бидејќи фудбалот е најважна споредна работа на светот за мажите, лесно се здружи со најважната споредна работа на светот, следење на модните трендови за жените. Познато е дека манекенките ги сакаат ...

Повеќе »