Тег архиви: Манго

Преубави мини сукњи најдовме во есенската колекција од MANGO

Шпанската модна марка MANGO секогаш е во чекор со трендовите, а модните парчиња ни ги носи во најоригинално издание и оваа есен. Во цетарот на вниманието од есенската колекција на Манго се мини сукњите кои совршено „стојат“ со високи чизми. Во ...

Повеќе »

Поглед на есенската колекција од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Манго за оваа есен ни носи совршени модни парчиња и модни додатоци. Од омилени „бејзик“ парчиња меѓу кои се истакнуваат новите трендовски модели на фармерки и маички, преку неизбежните плетки кои ќе ги додадеме на својата гардероба уште со првите ...

Повеќе »

Најбаран фустан на сезоната: Жолтиот плисиран фустан од MANGO

Плисираниот фустан во три нијанси – жолта, темно сина и бела, е најбараното модно парче од Манго за лето 2018. Овој фустан од Манго е ѕвезда на Инстаграм. Самата крација освојува на прв поглед. Идеална е за летните денови, а ...

Повеќе »

Погледнете ги есенските чевли и чизми од MANGO

Популарната шпанска модна марка MANGO веќе претстави дел од колекцијата на обувки за есен 2018. Ниски чевли во нежна сина боја, одлични и за комбинација со фармерки, а подеднакво удобни и за на работното место, потоа – чевли со отворена пета ...

Повеќе »

12 ленени модни парчиња од MANGO и од ZARA

Ленот е најпријатен материјал за жешките летни денови, а убави ленени модни парчиња најдовме во Манго и во Зара. Познато е дека во текот на летото треба да се избегнуваат синтетичките материјали, бидејќи кожата не дише, а уште попознато е ...

Повеќе »

Топ 10 цветни фустанчиња од популарните модни марки

Ако сте во потрага по лесно, летно фустанче со цветен принт, еве неколку идеи каде може да го најдете. Иако цветните фустани не се ништо ново и неочекувано во летната гардероба, тие се сеуште едни од најшармантните и најлесни за ...

Повеќе »

10 пругасти фустанчиња од MANGO за стилизирано лето

Ригите се принт кои редовно го поврзуваме со летните денови. Но годинава, уште од почетокот, фустачињата со риги беа едни од најпопуларните. Голем избор на фустанчиња со риги најдовме во летната колекција на Манго. Принтовите се различни и разиграни, а ...

Повеќе »

THE EVERLASTING DAYS – Нова кампања од MANGO пролет/лето 2018

MANGO ги спои своите #mangogirls за да ја отворат официјално летната сезона покрај базен во „Casa Uriach“. Совршеното летно сценарио е доловено преку интимните муабети под сонцето. Нема ништо подобро од забава покрај базен, црпејќи инспирација за летото и патувањата ...

Повеќе »

Комбинезонки од MANGO за летни забави

Комбинезоните се супер моден одговор за летните „парти“, а во зависност од стилот може да ги комбинираме со високи потпетици или пак, со рамни сандали. Четири посебни комбинезонки најдовме во летната колекција на Манго. Сите убави на свој начин, во ...

Повеќе »

Летни чевли од MANGO со многу необични потпетици

Манго за сезоната пролет/лето 2018 ни донесе убаво изненадување со новите модели на сандали и чевли кои имаат специфична потпетица. Токму поради впечатливата потпетица, за ниеден од овие модели не можеме да кажеме дека е класичен. А од друга страна ...

Повеќе »