Тег архиви: Манго

#mangogirls: Еве како се облечени Манго-девојките оваа есен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шпанската модна марка Mango има цела „војска“ на обожаватели ширум светот кои јавно ни покажуваат како ги комбинираат модните парчиња од Манго, користејќи го хаштагот  #mangogirls. На тој хаштаг ќе најдете стотици есенски комбинации од љубителките на популарниот бренд. Судејќи ...

Повеќе »

Топ 10 женствени есенски фустани од MANGO

Секогаш се добредојдени новите модели на фустани дизајнирани за новите сезони. Така, во есенската понуда на Манго најдовме нови модели кои заслужуваат внимание. Комбинирајте ги со чифт модерни чизми. Од трендовски модели со точкаст принт до елегантни решенија и фустани ...

Повеќе »

12 омилени модни парчиња од есенските колекции на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Подготвени сте за есенски шопинг? Не ги пропуштајте овие 12 неодоливи модни парчиња! Веројатно веќе слушнавте, „ин“ за есенската сезона се белите високи чизми, чизмите со набори, каубојките, а во игра остануваат и елегантните чорапа-чизми кои беа модерни и лани. ...

Повеќе »

10 модели на чизми од MANGO за есен/зима 2018/19

За сезоната на постудени денови Манго нуди убава и широка понуда на трендовски чизми за сите вкусови, стилови и прилики. Акцентот е на црните ниски чизми со дебела потпетица кои се совршени за активност од утро до вечер и многу ...

Повеќе »

Топ 7 комбинезонки од MANGO за дневни и вечерни дотерувања

MANGO ни го даде и тоа задоволство – во есенската колекција најдовме преубави комбинезонки, и да – со задоволство ќе ги носиме и во сезоната на постудени денови! Секогаш го обезбедуваат оној „вау“ изглед, а и ни заштедуваат време при ...

Повеќе »

Топ 6 најбарани палта од MANGO

Ловот на есенски/зимски палта продолжува, а одлични пет модели најдовме во Манго. Наскоро влегуваме во сезоната на студени денови и помрачниот дел на есента, а на моден јазик тоа значи дека совршеното палто е едно од најважните парчиња во гардероберот, ...

Повеќе »

MANGO има супер чантички со змијски принт

Животинскиот принт, особено змијскиот, е фаворит за сезоната есен/зима 2018.   А, модната марка Манго, освен што има прекрасни модни парчиња со змијски и анимал принт, пријатно не изненади со моделите на чанти со змијски принт. Ако ви е премногу ...

Повеќе »

Ешли Грем позира во новите модни парчиња од VIOLETA by MANGO – колекција за раскошни девојки

Преубава нова рекламна кампања ни доаѓа од линијата на Манго, Виолета, наменета за полнички девојки и дами. Слоганот на кампањата е I Am what I Am, а за новиот каталог позира популарниот модел Ешли Грем. Кампањата е снимена во Барселона, ...

Повеќе »

Топ 5 палта од MANGO во војнички стил

Нова сезона, нови модели на палта, а ние се вљубивме во трендот на „милитари“ палта кои ги наоѓаме и во есенските колекции на луксузните модни марки, како и кај популарните „хај стрит“ брендови. Со карираните палта и палтата на преклоп, ...

Повеќе »

Листа на желби: Фустанчето со полка точки од MANGO

Нема ништо попрактично за носење од кошула-фустан (со крагњичка), па уште кога е со трендовски принт и женствен крој, како да не го обожаваме! Во есенската колекција на Манго најдовме фустанче со бели полка точки на црна основа. Совршено е ...

Повеќе »