Tag Archives: маникир

Нокти за лето 2020 година: три трендови што треба да ги испробате според Miss Pop Nails

Најпознатата уметница за нокти во светот ни кажува за нејзините три идеи за маникир за лето 2020. – За летото, навистина ми се допаѓаат ноктите во портокалови нијанси, од корална нијанса до електрични неонски портокалови тонови. Други нијанси што ги ...

Read More »

10 идеи за маникир кои ќе бидат хит оваа 2020

Веќе пребарувате кои се најдобирте трендови за маникир? Имате омилена боја за претстојните сезони? Ајде да ги одбереме најубавите бои и шари за 2020 и да ги излакираме своите нокти во хит трендовски тонови и да ги декорираме со кул ...

Read More »

Нов тренд на маникир на нокти – Логоманија

Без сомнеж, најголемиот тренд на маникир на нокти за претстојната сезона е трендот наречен „логоманија“кој уште летово зема замав и ги освои социјалните мрежи. Станува збор за текстуални натписи на ноктите, односно за логата на омилените модни марки. Без разлика ...

Read More »

Романтичен маникир за Денот на вљубените

Доколку сакате да оставите впечаток со невообичаен маникир, прикладен за Денот на вљубените, еве една романтична иснпирација. Како да го направите? Прво, нанесете ја на ноктите базата, врз базата нанесете бел лак. Одберете различни нијанси на розов лак за нокти. ...

Read More »

За совршен маникир природни третмани

Пробајте ги ефикасните третмани за нега на нокти на природна основа. Сончогледово масло  Во едно стаклено шише ставете 0,6 дл. сончогледово масло, пет капки витамин А и четири капки тинктура од јод, потоа промешајте. Со оваа течност мачкајте ги ноктите ...

Read More »

Зимски маникир: Чекајќи го снегот….

Внесете забава во вашиот изглед со весел зимски маникир кој му се радува на снегот и на празничната декемвриска атмосфера. Најчесто основата на ноктите е сината боја, која асоцира на зимското небо, а мотивите се снегулки, елки, дедомразовци и снешковци, ...

Read More »

Маникир со новогодишни мотиви

Ги украсивте елките и вашите домови, но дали сте помислиле дека е време да се „накитите“ себеси.  Направете маникир со божиќни мотиви, тоа можете да го направите самите дома, без да губите време и да  плаќате скапи маникири. Иако мислите ...

Read More »