Tag Archives: мантил

Амал Клуни го носи трендот на 2020 – контраст на бои

Убавата адвокатка е фотографирана на њујоршките улици во исклучително издание. Имено, Амал Клуни веќе го облече трендот кој ќе доминира на пролет во 2020 година. Станува збор за комбинација на силни бои. Адвокатката носи виолетов фустан и мантил во силна ...

Read More »

Изглед на денот: Ема Робертс во кожен мантил од MANGO

Американската глумица Ема Робертс е фотографирана на њујоршките улици облечена во кожен кафен мантил од Манго. Мантилот е од новата колекција на популарната модна марка, а глумицата изгледот го заокружила со жолт фустан со принт, жолта светкава чантичка и жолти ...

Read More »

Тренд на неделата: Мантил од Maison Scotch

За пролетната сезона го бендисавме мантилчето од Maison Scotch кое одлично се комбинира и со добар пар фармерки за кежуал изглед, како и со деловна гардероба.      Мантилот е достапен во продажба во мултибренд продавницата Fashion& Friends во Скопје Сити ...

Read More »

8 мантилчиња за променливите пролетни денови

Мантилчето е вистински моден спасител за променливото време во текот на пролетта. Лесно се комбинира зашто одлично „стои“ со лежерни дневни комбинации составени од фармерки и патики, а подеднакво добро изгледа со елегантни панталони за на работното место. Па доколку ...

Read More »

Трендови на мантили за оваа есен

Есенските денови со променливи временски услови можат да станат многу пријатни благодарение на модниот спасител-мантилот. Ако сеуште не сте одлучиле каков мантил да си купите, инспирирајте се од трендовите на новите колекции на луксузните и хај-стрит брендови. Карирано мантилче Широк ...

Read More »

Тренд на неделата: Супершик мантилче од Springfield

Врнело, не врнело, ама кој си има вакво мантилче не накиснува. Го сакаме зашто е фенси, зашто е практично, затоа што не разубавува во дождливите денови без разлика што да носиме под него. Ги сакаме и дискретните детали на ова ...

Read More »

Листа на желби: Огледало мантилот на Гарет Пју

Сте ја гледале драмата „Вајлд“ или можеби сте ја читале истоимената книга на Черил Стрејд? Ако одговорот е потврден, сосема ќе разберете зошто во планот за бегство во дивината, неминовно ни паѓа на памет мантилот од есенската колекција на англискиот ...

Read More »