Тег архиви: мантили

Сезона на мантили: H&M има супер модели по цена од 30 до 50 евра

Пролетната сезона е пред нас, а пријатните температури лесно ќе не убедат да го надополниме гардероберот со најнеопходното модно, пролетно парче – мантилот. Модната марка H&M веќе ја лансираше богатата колекција на мантили за различни вкусови. Од класични до трендовски модели, ...

Повеќе »

Сезона на мантили: Одбравме два модела од SPRINGFIELD и MANGO

Сезоната на мантили почнува. Времето полека се разубавува, а палтата во следниве денови убаво ќе ги спакуваме на горниот дел од гардероберот. Најдовме модел на мантил со кој ќе ја дочекате пролетта? Ние најдовме. И тоа два модела во неутрални ...

Повеќе »

Барате шик мантил? Ги има во MANGO и GUESS

Есенската сезона е незамислива без добар, класичен мантил, кој нема „рок на траење“. Па, ако сте во потрага по мантил кој со задоволство ќе го носите повеќе сезони (и години), нашиот предлог е да се упатите во Манго. Одличен елегантен ...

Повеќе »

4 есенски палта од MANGO кои со задоволство ги носиме оваа сезона

Како елегантен додаток на лежерниот есенски изглед, лесните палтенца се во прв план на нашата шопинг листа. Предност им даваме на класичните модели, кои лесно се комбинираат со фармерки и памучна маичка, или пак, со романтични есенски фустанчиња. Фаворит број ...

Повеќе »

Погледнете ги овие мантили и јакни од новата колекција на Massimo Dutti

Масимо Дути ни носи преубави елегантни мантили и фраерски јакнични за сезоната на потоплите денови. Мантилите се совршен одговор за секој деловен и елегантен изглед, но погодни се и за свежите пролетни вечери. Јакничките пак, кожени или од тексас, ги ...

Повеќе »

4 прекрасни пролетни мантилчиња од MANGO

Популарната „хај-стрит“ модна марка Манго ни нуди прекрасни мантили со кои ќе влеземе во пролетната сезона, а секако ќе ги носиме до потоплите денови. Одлично „стојат“ и со фармерки – за неформални прошетки, а шармантно изгледаат кога ги носиме со ...

Повеќе »

10 мантили од есенските колекции на популарните модни марки

За таканаречената 5-та сезона, онаа во која темературите не се толку студени за да облечеме палто, а деновите се дождливи, најпосакуваното и најпотребно модно парче е мантилот. Со пристигнувањето на првите есенски денови во продавниците на популарните хај-стрит брендови веќе ...

Повеќе »

8 мантилчиња за дожд од популарните модни марки

Едвај ја чекаме пролетта, но до вистинските пролетни денови ни престои сеуште променливо време со дожд. За да си го разубавиме „дождовниот“ изглед, се одлучуваме за практични, ама фенси мантилчиња од понудата на популарните модни марки. Моделите се различни – ...

Повеќе »

Сите „луди“ по новите јакни и мантили од Барбери

Есенската колекција на модната марка Барбери беше претставена на Модната недела во Лондон и присутните ги остави без здив. Креативниот директор на „Барбери“ Кристофер Бејли покажа еден сосема поинаков стил излегувајќи од границите на класичниот барбери-модел. Новоста беше и во ...

Повеќе »

10 модели на мантили кои ќе ги носиме оваа есен

Во есенските често дождливи денови, мантилчето е вистински спасител на стилот. Годинава го носиме и со патики на нозете, секако со гумени чизми или пак со поелегантни кожени варијанти на обувки. Должината на мантилот во есенските колекции на популарните „хај-стрит“ ...

Повеќе »