Tag Archives: марама

Пет секси начини како да ја врзете марамата за на плажа

Многу дами се несигурни во својот изглед, особено на плажа кога носат костим за капење. Затоа лесна летна марама е добредојдена. Ова модно парче секогаш може да ја спаси работата и да прикрие недостатоци. Во видеото инспириајте се како може ...

Read More »

Марама принт – го има во есенските колекции на Манго и на Зара и преубав е!

Таканаречениот Scarf print (марама принт), оваа есен се врати на голема врата на модната сцена, а го гледаме во моделите на новите колекции на луксузните модни марки (Гучи, Барбери, Версаче, Салваторе Ферагамо…), како и кај популарните хај-стрит брендови (Манго и Зара). Од ...

Read More »

Носиме марама во косата!

Свилена марама во косата, околу вратот или заврзана за чантата е совршен модел додаток за потоплите денови. За оваа пролет/лето особено се форсираат марамите кои се носат како трака на косата или „сплетени“ во плетенка. Инспирирајте се од предлозите на ...

Read More »

Спакувајте го подарокот со марама

Да го направиме подарувањето уште поволшебно можеме и доколку подарокот го спакуваме наместо со украсна хартија, со марама. Се што ви е потребно е марама. Раширете ја марамата, а подарокот ставете го точно на средината. Потоа фатете два спротивни краеви ...

Read More »

Марама наместо топ со бикини: Како да ја носиме со стил

Враќањето на свилените марами во мода кои овојпат се носат наместо горен дел со бикини, ги израдува сите оние кои чувствуваа приврзаност кон тоа мало неодоливо парченце ткаенина. Еве инспирација како може да ја носите свилената марама ова лето. Прво, ...

Read More »

25 начини како да носиме марама

Една иста марама може да ја носиме на најразлични начини создавајќи секогаш поинаков впечаток. Ова инспиративно 4 – минутно видео ни претставува 25 различни начини на врзување на марама. Соберете некоја идеа, и освојте ги градските улици.

Read More »

Како да носите марама наместо маица или костим за капење

Ако помисливте дека свилените марами не се веќе во мода, сте згрешиле. Сега тие се носат на поинаков начин. Враќањето на свилените марами во мода кои овојпат се носат наместо горен дел облека, ги израдува сите оние кои чувствуваа приврзаност ...

Read More »

Носете ја марамата на 12 различни начини ова лето

Како се досега сте ја носеле марамата?   Летото е идеално време за мали модни експериментирања со модните детаљи. Многу накит, привремени тетоважи, а зошто да не и марама која овојпат може да ја носите на главата. Холивудскиот изглед од ...

Read More »

20 начини како да носите шал и марама

Шаловите и марамите се неизбежни во овој период, но освен што се функционални, можете да ги искористите и како впечативи модни додатоци кои ќе донесат свежина во секоја комбинација. Ако досега сте го носеле шалот на два-три начина, еве идеи ...

Read More »

Ви здодеа кожното ремче? Пробајте со омилената марама

Малкумина можат да си дозволат да имаат цела колекција на часовници па постојано да ги менуваат според пригодата и расположението. Најчесто имаме еден до два, и некогаш ни станува здодевно и да погледнеме на него – на истиот часовник кој ...

Read More »