Tag Archives: Марија Антоанета

4 занимливости за негата и диетата на Марија Антоанета

Била колекционерка на скапа облека и чевли, имала посебни третмани за нега и водела специфичен режим на исхрана. Еве неколку занимливости кои можеби не ги знаевте за Марија Антоанета. Во цели три простории ја чувала гардеробата Нејзин омилен моден креатор ...

Read More »

Диетите и негата на Марија Антоанета

Била колекционерка на скапа облека и чевли, имала посебни третмани за нега и водела специфичен режим на исхрана. Еве неколку занимливости кои можеби не ги знаевте за Марија Антоанета. Во цели три простории ја чувала гардеробата. Нејзин омилен моден креатор ...

Read More »

5 модни занимливости поврзани со Марија Антоанета

Во чест на нејзиниот роденден, 2 ноември, се навраќаме на неколку занимливости поврзани со модата и француската кралица која со својот стил, до денес, не престанува да ги инспирира модните креатори. 1. Свилените папучи на француската кралица Марија Антоанета во ...

Read More »

Како ќе изгледаше Марија Антоанета да беше облечена во Д&Г

Преку германскиот Вог ни стигнува уште една посебна фотосесија на модната двојка Долче и Габана кои ја замислуваат Марија Антоанета облечена во нивни креации. И повторно сме импресионирани од оригиналните едиторијали на Доменико и Стефано. Современата Марија Антоанета многу личи ...

Read More »

Ако немате пари за диета, јадете колачиња!

Диета со колачиња директно од менито на Марија Антоанета. Аха, добро прочитавте! И не станува збор за никакво волшебно апче за слабеење, ниту за нова формула. Диетата на Марија Антоанета тврди дека ќе загубите 7-8 килограми јадејќи ммммм…, колачиња! Мислите ...

Read More »

Марија Антоанета, инспирација за новата декоративна линија на Диор

Принцезата на Австрија и кралица на Франција и Навара, Марија Антоанета, е новата инспирација на Диор. Марија Антоанета и понатаму останува инспирација на многу модни дизајнери и уметници. Речиси секоја сезона во модата омаж и прави барем еден дизајнер инспириран ...

Read More »

Вечна инспирација на модните креатори- Марија Антоанета

Последниве години акцент се става на нејзината храброст и приврзаност кон семејството, додека во поп-културата и модата секако Марија Антоанета останува и опстојува како икона на стилот, високата мода и модните иновации, постојана инспирација на дизајнерите и уметниците.

Read More »