Tag Archives: марио тестино

Вог ја прекинува соработката со Марио Тестино поради сексуално злоставување на машките модели

Во објавениот напис во Њујорк Тајмс е наведено дека модното списание Вог после толку години успешна соработка со славниот фотограф Марио Тестино, повеќе нема да соработува со него, поради сексуално искористување на машките модели и асистенти.  Во текстот пишува дека ...

Read More »

Симпатична кампања на Мајкл Корс за есен 2016

Новата есенска колекција од Мајкл Корс е најавена на симпатичен начин со кампања снимена во хеликоптер, пред објективот на Марио Тестино. Три девојки кои зрачат со радост ги претставуваат луксузните модни парчиња и модни додатоци на брендот, меѓу кои доминираат ...

Read More »

Ѕвездите во пешкири пред објективот на Марио Тестино

„Серија пешкири“ е новата фотографска збирка на Марио Тестино во која познатите се претставени на начин на кој не сме ги виделе. Без шминка, фризура и облека. Завиткани во крпи. Провокативната и секси Инстаграм колекција на Марио Тестино почнува уште ...

Read More »

Марио Тестино – Mастер на фотографија за 2014 година

Производителот на луксузно виски „Макалан“ неодамна ја додели петтата награда „Мастер на фотографија“ која овојпат отиде во рацете на модниот фотограф Марио Тестино. Во чест на наградата „Макалан“ посвети едиција на виски со името на Тестино. Едицијата содржи 1.000 шишиња ...

Read More »

Модел-манијата на Марио Тестино

Славниот моден фотограф Марио Тестино преку новата фотосесија за списанието Ви ги претставува осумте актуелни најважни модели. Фотосесијата насловена Модел-манија, која вклучува четири насловни страници, ќе биде објавена на 46 страници во пред-есенското издание на списанието Ви, а целта е ...

Read More »