Tag Archives: март

Неделен хороскоп (30.март до 5.април): Топ знаци на неделата – Близнаци, Вага и Водолија

Оваа недела планетата Марс ќе го напушти знакот на Јарец за да влезе во Водолија … големи револуции го чекаат овој знак! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви резервираа ѕвездите за оваа недела! Овен: ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16. до 22 март): Топ знаци на неделата Јарец, Риби и Бик

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Водолија за да влезе во Риби: добра вест доаѓа за сите водни знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте што ви приготвија ѕвездите за оваа недела! Овен: нервозни денови  Драги ...

Read More »

Неделен хороскоп (9ти до 15ти март): Топ знаци на неделата – Јарец, Бик и Девица

Оваа недела планетата Венера е во знакот на Бик и ќе донесе уште поголема љубовна болка на кутрите Шкорпии, но и на Лавовите. А, вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ѕвездите резервираа за вас оваа недела! Овен: ...

Read More »

Хороскоп за МАРТ: Многу љубов за Биковите, Рибите и Јарците

Месецот март ќе се карактеризира со прекрасен премин на планетата Венера во знакот на Бик: многу среќа во љубовта ги чека земјаните знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте  со нас што ви резервираа ѕвездите за месец март! ...

Read More »

Дневен хороскоп (понеделник): Топ знаци на денот – Водолија и Овен

Овните ќе можат да ги спроведат скоро сите иницијативи, Биковите треба да бидат поеластични и да се справат со сопствената тврдоглавост која им создава проблеми,  Близнаците треба да го искористат позитивниот понеделник без да се двоумот, а Раковите ќе добијат ...

Read More »

Хороскоп за март: Одличен месец за Овенот, Лавот и Водолијата

Мартовското сонце ни го најавува доаѓањето на пролетта, но што нè очекува? Деновите ќе бидат продолжени од 25-ти март, а многу од нас се надеваат дека заедно со „темните часови“ ќе ја намалат и загриженоста. Прочитајте што ви подготвуваат ѕвездите ...

Read More »

Нова колекција од MANGO достапна во продажба во текот на март

Новата капсулна еко-колекција на MANGO ќе биде достапна во Македонија, во продавниците MANGO, во текот на месец март. Колекцијата содржи 25 модни парчиња направени од рециклирани такенини, вклучувајќи и рециклиран памук, полиестер и волна. Рекламната кампања е снимена во Франција, а во ...

Read More »

MANGO Committed – нови дизајни од Манго направени од рециклирани материјали

Шпанскиот моден бренд MANGO вклучи еколошки практики во својата нова колекција. Линијата се состои од дизајни кои се направени од одржливи материјали. Колекцијата насловена MANGO Committed  ќе биде лансирана во продавниците на почетокот на март. Колекцијата содржи 25 модни парчиња ...

Read More »

Со резервирана свадба до март – тројно повеќе поени и можности за уживање во Мериот хотелите низ целиот свет

Закажете свадба, организирајте свадба и добијте поени преку Marriott Rewards програмата кои што можете да ги искористите за вашето свадбено патување во некој од Мериот хотелите. За да добиете тројно повеќе поени преку оваа програма, свадбата треба да ја резервирате ...

Read More »