Тег архиви: Масимо Дути

LOVE колекција од Massimo Dutti посветена на Денот на вљубените

Популарната модна марка Massimo Dutti лансираше нова колекција насловена Love (#AboutLove), посветена на денот на љубовта. Колекцијата содржи разновидни модни парчиња, главно за „кежуал“ модни изгледи, иако меѓу парчињата можат да се најдат и супер примероци соодветни за деловна атмосфера. Од ...

Повеќе »

Поглед на новата колекција на Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зимата сеуште трае, но познатите модни марки своите погледи веќе ги насочија кон пролетта, презентирајќи ги првите модни парчиња дизајнирани за пролет. Новата колекција на Масимо Дути е насловена  ‘La Force D’un Look’. Вообичаено за оваа модна марка, повторно се форсира ...

Повеќе »

7 модели на салонки од Massimo Dutti

Добрите салонки не „знаат“ за годишни времиња и сезона, а ги надминуваат трендовските опсесии. Што ни нуди Масимо Дути за сезоната есен/зима 2018/19? Салонки со дебели потпетици кои ги прават удобни за носење преку целиот ден, но и класични, високи ...

Повеќе »

10 модели на кожени јакни од Massimo Dutti

Кожните јакни никогаш не излегуваат од мода, ги носиме повеќе сезони, а гаранција се дека на секој стајлинг ќе додадат шик нота. Ги комбинираме и во „кежуал“ комбинации, со фармерки и блуза, а за вечерни излегувања одлично „стојат“ со фустан ...

Повеќе »

Два пара панталони од Massimo Dutti совршени за сезоната на забави

Продолжуваме со лов на модни парчиња од актуелните колекции на популарните модни марки, кои се одлични за декемвриската сезона на прослави. Овојпат ви предложуваме елегантен изглед со панталони, во црна или бела нијанса, украсени со светки. Комбинирајте ги панталоните од Massimo ...

Повеќе »

Поглед на зимската колекција на Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зимската сезона 2018/19 повикува на топла облека, плетени џемпери, волнени палта, панталони од подебел материјал…Massimo Dutti ни дава елегантен одговор за стилот во студените денови. Зимската колекција на Масимо Дути е насловена Winter Horizons. Главно лице на каталогот е моделот ...

Повеќе »

Evening Edition 2018: Празнична колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti е подготвен за празничната декемвриска сезона лансирајќи ја колекцијата Evening Edition 2018. Фотосесијата е снимена на њујоршките улици, а моделот позира во дневни и вечерни изгледи. Интересно е што во празничната колекција овојпат наоѓаме и елегантни модели на фармерки, ...

Повеќе »

Листа на желби: „Каубој“ чизмите од Massimo Dutti

Јасно е, „каубој“ чизмите се вратија на голема врата во модниот свет, станувајќи ѕвезди за сезоната есен/зима 2018/19. Покрај чизмите со набори кои се форсираат во луксузните колекции, како и во колекциите на популарните „хај стрит“ брендови, и белите кратки ...

Повеќе »

Топ 6 модели на чизми од Massimo Dutti

И оваа есен/зима 2018/19, дизајнерите од Massimo Dutti не не изневерија, нудејќи ни модели кои ги задоволуваат сите критериуми на елеганцијата и носливоста. Чизмите од Масимо Дути и овојпат совршено ги спојуваат безвременската класила со трендот и квалитетот. Акцентот е на ...

Повеќе »

Листа на желби: Каубојските чизми од Massimo Dutti

Кожените чизми во „каубој“ стил од Масимо Дути ги ставаме први на листата на нашиот есенски шопинг. Може да ги замислиме како дел од најразлични модни комбинации – од „скини“ фармерки до макси фустани и предимензионирани кошули со машки крој. ...

Повеќе »