Tag Archives: Масимо Дути

Топ 6 модели на чизми од Massimo Dutti

И оваа есен/зима 2018/19, дизајнерите од Massimo Dutti не не изневерија, нудејќи ни модели кои ги задоволуваат сите критериуми на елеганцијата и носливоста. Чизмите од Масимо Дути и овојпат совршено ги спојуваат безвременската класила со трендот и квалитетот. Акцентот е на ...

Read More »

Листа на желби: Каубојските чизми од Massimo Dutti

Кожените чизми во „каубој“ стил од Масимо Дути ги ставаме први на листата на нашиот есенски шопинг. Може да ги замислиме како дел од најразлични модни комбинации – од „скини“ фармерки до макси фустани и предимензионирани кошули со машки крој. ...

Read More »

12 омилени модни парчиња од есенските колекции на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Подготвени сте за есенски шопинг? Не ги пропуштајте овие 12 неодоливи модни парчиња! Веројатно веќе слушнавте, „ин“ за есенската сезона се белите високи чизми, чизмите со набори, каубојките, а во игра остануваат и елегантните чорапа-чизми кои беа модерни и лани. ...

Read More »

Дотерани на работа: 12 модни комбинации од есенската колекција на Massimo Dutti

Деловните жени кои држат до својот изглед често купуваат во Massimo Dutti. Во есенската колекција на Масимо Дути најдовме голем избор на панталони и кошули. Акцентот е сепак, на панталоните, кои за сезоната на постудени денови се пласирани во различни ...

Read More »

3 миди фустани од есенската колекција на Massimo Dutti одлични и за деловна атмосфера

По преубавиот миди фустан со точки од есенската колекција на Манго (погледнете го – ТУКА), уште еден миди фустан со точки совршен за деловна атмосфера ни „падна“ в очи. За разлика од црно-белата комбинација на кошула-фустанот од Манго, фустанот од ...

Read More »

Massimo Dutti има супер чанти за есенската сезона

Ако и вие сте во потрага по нова, есенска чанта, погледнете ја есенската колекција на Масимо Дути. Од елегантни до трендовски модели, во различни големини и во потемни тонови, овие чанти ќе внесат шарм на секоја модна комбинација. Најбарани нијанси ...

Read More »

Гламурна есен со Massimo Dutti: 11 модни парчиња кои ги сакаме

Во есенската понуда на Масимо Дути е и лимитираната колекција која нуди гламурни модни парчиња. Елеганцијата никогаш не излегува од мода. Тоа добро го знаат дизајнерите од Масимо Дути, кои за оваа есен, дизајнираа елегантни модни парчиња и обувки подеднакво ...

Read More »

Трендовски карирани сукњи од есенската понуда на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Карираните сукњи се едни од најпосакуваните модни парчиња за сезоната есен/зима 2018/19, ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки како Гучи, Баленсиага, Келвин Клајн, Прада…, но и во понудата на „хај-стрит“ брендовите како Манго, Масимо Дути и Зара. Преовладуваат ...

Read More »

Топ моделот Саша Пивоварова позира за есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТО + ВИДЕО)

Шпанската модна марка Massimo Dutti се фокусира на сезоната есен/зима 2018 претставувајќи ја новата лимитирана колекција со нова рекламна кампања. Фотографирана од Грегори Харис, топ моделот Саша Пивоварова е лице на кампањата, а друштво и прави моделот Хјунџи Шин. Есенската ...

Read More »

Листа на желби – Плисираниот миди фустан со квадратчиња од Massimo Dutti

Додека точкастиот принт останува модерен и во есенските денови, модната марка Масимо Дути оди чекор понапред и ни носи фустан со квадратчиња. Фустанот со миди должина кој на белата, плисирана основа има црн принт со квадратчиња веќе ги освои срцата ...

Read More »