Tag Archives: Масимо Дути

Massimo Dutti со најдобра (за сега) кампања за есен 2018

Бевте импресионирани од есенската кампања на Зара која изгледа суперлуксузно (благодарение и на фотографот Стивен Меисел), ако сте ја пропуштиле, погледнете ја – ТУКА, се додека не пристигна есенската рекламна кампања на Масимо Дути. Кампањата на Massimo Dutti за есен 2018 ...

Read More »

Листа на желби: Салонките во боја на кожа од Massimo Dutti

Чевли во боја на кожа се надобар избор зашто никогаш со нив не можеме да направиме модна утка, а и најлесни се за комбинирање со останатиот дел од гардеробата. Елегантни салонки во „nude“ нијанса најдовме во летната колекција на Масимо ...

Read More »

5 летни деловни изгледи од Massimo Dutti

Во летната колекција, модната марка Massimo Dutti ни нуди оригинални решенија за деловен изглед. Фокусот е на некласичната деловна гардероба, која отскокнува од „сивилото“ на работните канцеларии со впечатливите бои, модерните кроеви и елегантните модели. Пет деловни модни комбинации особено ...

Read More »

Топ 8 жолти модни парчиња од новата колекција на Massimo Dutti

Најпопуларната боја за летната сезона 2018 е жолтата. За популарноста на жолтата боја говори и модниот избор на Амал Клуни која се појави во жолта комбинација за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Следејќи ги модните трендови, и популарната ...

Read More »

10 модни комбинации од Massimo Dutti за потоплите денови

Повисоките температури бараат полежерна гардероба од пријатни материјали. Модната марка Massimo Dutti пак, го форсира ленот, како материјал кој е најпригоден за пролетните/летните денови. Дека ленот не мора да биде во карактеристичната бела боја, гледаме во новата колекција на Massimo Dutti ...

Read More »

Модни парчиња од Massimo Dutti за деловна пролет

Модните парчиња од пролетната колекција на Massimo Dutti се соврешени за пролетна, деловна атмосфера. Во колекцијата доминираат костуми во светли нијанси, особено белата и светлосината боја, но тука се и трендовските карирани костуми и широките панталони со риги. На оние со ...

Read More »

Хит пролетна чанта од Massimo Dutti со ефект на змијска кожа

Барате елегантна, единствена чанта со преубави нијанси? Во пролетната колекција на Масимо Дути ја најдовме кожената чанта која воодушевува. Чантата има ефект на змијска кожа и украсена е со златни детаљи. Инаку изработена е од козја кожа, а внатрешноста и ...

Read More »

Погледнете ги овие мантили и јакни од новата колекција на Massimo Dutti

Масимо Дути ни носи преубави елегантни мантили и фраерски јакнични за сезоната на потоплите денови. Мантилите се совршен одговор за секој деловен и елегантен изглед, но погодни се и за свежите пролетни вечери. Јакничките пак, кожени или од тексас, ги ...

Read More »

Топ 6 модели на чевли од новата колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti во пролетната колекција ни носи преубави кожени салонки во темна нијанса, совршени за деловни модни комбинации и за посвечени пригоди. Во зависност од стилот, но и од навиките, може да се одлучите за рамни чевли, модели со дискретна ...

Read More »

Пролетни, од мека кожа, издржливи и модерни -10 чанти од Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti, позната по елегантните модели и квалитетните материјали, ни носи пролетна колекција на чанти во препознатливот стил и дух. Од дневни практични „cross-body“ модели до мали чанти за лежерни и формални комбинации, па се до поголеми чанти соодветни ...

Read More »