Тег архиви: маскара

Неколку занимливости за маскарата

Маскарата е денес еден од најупотребуваните производи од декоративната козметика. Но нејзината еволуција е прилично долга, за да го добие обликот кој денес го познаваме. Првата маскара е измислена пред околу 170 години. 1.  Првата маскара била измислена од страна ...

Повеќе »

10 златни правила за користење на маскара

Конусна, топчестa, ротирачкa или двојно свиткана – не, не се работи за вселенски бродови, туку за новата маскара чија генијална четка нуди фасцинантни можности. Меѓу револуционерната четка секако е онаа со топчиња наредени по должината на влакненцата. Тие го олеснуваат ...

Повеќе »

Маскарата Big&Extreme Volume и парфемот Far Away Rebel: Новитети од AVON создадени за смелите и несекојдневни девојки!

AVON започнува потрага по новата урбана, оригинална и несекојдневна девојка. Дали си тоа токму ти? Во пресрет на есента и новата сезона, козметичкиот гигант AVON лансира два нови производи кои ќе го променат начинот на кој гледате на маскарата, во ...

Повеќе »

Avon за 8 Март ги изненадува жените со маскарата Ultra Volume за раскошни трепки

Заводливиот женски поглед е неизбежно поврзан со раскошните трепки, а козметичката компанија AVON тргнувајќи од таа почетна точка ја креираше маскарата Ultra Volume која придонесува за згуснување и за поголем волумен на трепките. Иновативниот производ веќе е достапен во Македонија ...

Повеќе »

Со Avon збогатете го вашиот несесер по неверојатни цени  

Со доаѓањето на топлите денови сигурно почнавте да размислувате за идеалната летна дестинација, за атрактивни костими за капење, за удобни сандали и шарени шапки. Тоа е вистинскиот момент да ги одберете и летните сојузници за убавина кои на вашата кожа ...

Повеќе »

Нова маскара од Rimmel: Кара Делевињ ја претставува во кампањата

Глумицата и модел Кара Делевињ е главно лице во кампањата на Rimmel за новата маскара и коректор на веѓи од оваа популарна козметичка марка.   Кампањата е подржана и со видео спот во кој Кара ги претставува новите производи.

Повеќе »

10 правила за користење на маскара

Конусна, топчестa, ротирачкa или двојно свиткана – не, не се работи за вселенски бродови, туку за новата маскара чија генијална четка нуди фасцинантни можности. Меѓу револуционерната четка секако е онаа со топчиња наредени по должината на влакненцата. Тие го олеснуваат ...

Повеќе »

Ја пробавме, супер е: False Lash Epic – нова маскара од Макс Фактор

Линијата „False Lash Effect“ од Макс Фактор, оваа есен се збогати со нов производ – маскарата False Lash Epic. Станува збор за иновативна формула заедно со False Lash Epic четкичка, дизајнирана за да создаде неодолив поглед со кој ниедна трепка ...

Повеќе »

Кара Делевињ е лице на новата маскара на Римел

Кара Делевињ за првпат се појавува во улога на лице на козметичката куќа Римел. Британскиот топ модел ја има главната улога во кампањата за новата маскара од Римел, Scandaleyes Reloaded Mascara. Новата маскара на Римел е карактеристична по волуменот на ...

Повеќе »

10 правила за од маскарата да го добиете најдоброто

Конусна, топчестa, ротирачкa или двојно свиткана – не, не се работи за вселенски бродови, туку за новата маскара чија генијална четка нуди фасцинантни можности. Меѓу револуционерната четка секако е онаа со топчиња наредени по должината на влакненцата. Тие го олеснуваат ...

Повеќе »