Tag Archives: мажи

Машката пролетна колекција од Massimo Dutti е „боли глава“

Кратки панталончиња во бела боја, морнарски риги, индиго-сини нијанси, панталони со дожина до глуждовите и кушули со „завртени“ ракави, во потоплите денови според Масимо Дути мажите ќе носат и слоевити комбинации од типот – сако врз сако, но подеднакво ќе ...

Read More »

12 празнични подароци за него достапни во нашите продавници

Доколку изборот на вистински подарок за него ви претставува деновиве главоболка (се разбира, од желба да го одберете најдобриот), инспирирајте се од нашата листа на предлози. Елече со качула од Springfield   Капа и шалче од Bata   Качкет од ...

Read More »

Најубавиот машки џемпер со зимски мотиви совршен за празничните денови

Луди сме по модата на џемпери со зимски мотиви, а најубавиот машки џемпер го најдовме во Timberland.   Одлично се надополнува со бела кошула и потемни фармерки. Па девојки, доколку размислувате за совршен новогодишен подарок за вашиот партнер, посетете ги ...

Read More »

Празнична колекција на Hugo Boss за него и за неа

Празничната сезона 2016 се наближува, а ако барате инспирација – не треба да ја барате понатаму. Hugo Boss преку новата колекција ни дава предлози како да се дотераме за специјални прилики и да изгледаме многу елегантно. Плисиран макси фустан или ...

Read More »

Топ 3 нови „убиствени“ машки парфеми за есен/зима 2016/17

Барате нов парфем? Овие три се толку добри што мажите ги прават помажествени, а жените ги привлекуваат како магнет. Топ 3.  Новиот парфем од Армани – Armani Mania Секоја сезона Армани ни носи нови парфеми, па и овој прекрасен како и ...

Read More »

Replay машка колекција есен/зима 2016/17

За мажите колекцијата на Replay предвидува посовремен пристап кон моторџиските парчиња, со додавање на војнички и спортски елементи. Кожа, нитни, ласерски сечен тексас, карирани детаљи и доминантни принтови се комбинираат со бомбер јакни, војничко зелено и нови материјали. За студените ...

Read More »

Автентичен стил и бунтовнички став во новата есен-зима ’16 колекција на HUGO BOSS

   Вљубениците во елегантната машка мода и одличниот квалитет веќе можат да се упатат во продавницата на Hugo Boss и да ги откријат најновите колекции за есен/зима 2016/17. Оваа сезона новитет во колекциите на брендот достапни кај нас, е колекцијата ...

Read More »

5 работи кои мажот прво ги забележува кај жената за време на првиот секс

Заборавете на нелакираните нокти, фризурата, депилациите, солариумите…Мажите се многу поедноставни па некои работи воопшто и не ги забележуваат, покажува истражувањето спроведено од списанието Менс хелт. Истото истражување вели дека жената за првиот состанок троши и до 6 часа на подготвување. ...

Read More »

Неговото величество ременот: Како да го одберете и носите

Ременот е огледало на личноста. Се разбира и на стилот. Може да ги облечете најубавите костуми, но многу нешта за вашиот стил и личност откриваат чевлите и уште повеќе – ременот. Елегантни, шарени, несоодветно искомбинирани, лошо запетлани, кожени но во ...

Read More »

Улична мода: Највпечатливо облечени мажи на Модната недела во Њујорк

Не ни помислувајте дека уличната мода за време на машката Модна недела во Њујорк е помалку инспиративна од европската. Њујоршката улична мода дефинитивно има сопствена нота – се комбинираат елегантни парчиња со панк парчиња. Ни се допаѓаат маичките и сакоата ...

Read More »