Tag Archives: мажи

Ги сакаме мажите кои костумот што го носат го комбинираат со елегантни чевли од BATA

Сте одбрале, на пример, супер костум, за свечена пригода или пак за на работното место. Сепак, погледнуваме во чевлите и, што да видиме. Утка. За да ги одбегнете утките, „тркнете“ до BATA. Ова се нашите четири елегантни фаворити (за сега) ...

Read More »

9 совети за мажи за совршено лето со SPRINGFIELD

Актерите Марио Касас и Урсула Корберо се главните протагонисти во летната кампања на SPRINGFIELD. Ова се нашите 9 предлози како да уживате во секој момент со стил: Темно сина кошула и бели бермуди 2. Маица која мора да ја имате ...

Read More »

Многу шик: Урбани еспадрили од Долче и Габана

Еспадрилите за првпат се направени во Каталонија во 14-от век, но се претпоставува дека првиот модел на еспадрили датира уште од пред 4.000 години. Ова безвремено парче обувки доживеа низ годините бројни интерпретации, а сега Долче и Габана ни нудат ...

Read More »

Црвен тепих: Најубаво облечени мажи на Канскиот филмски фестивал

Веќе пишувавме за креациите на глумиците и моделите на Канскиот филмски фестивал, но не треба да ги заборавиме ни господата. И годинава, машката мода на црвениот тепих не не разочара, а можевме да видиме од строги до лежерни модни комбинации, ...

Read More »

10 најпродавани и најпосакувани машки парфеми (за сега) во 2016 година

Глобалнот Интернет шопинг центар, Амазон, ја објави листата на 10 најпосакувани машки парфеми од почетокот на годинава до месец мај, 2016. Според продажбата на овој интернет сајт, еве ја листата на најпродавани топ 10. 10. Swiss Guard од Swiss Guard  ...

Read More »

5 машки парфеми со префинета нота

Парфемот ни го открива карактерот, секако доколку сами го одбереме меѓу низата миризливи шишенца наредени на полиците во парфимериите. Да ви ја олесниме работата во потрагата на нов парфем, дегустирајте ги овие топ 5 од нашата листа зашто секој од ...

Read More »

Улична мода: Италијанските мажи знаат како треба

Кога помислувате на улична мода и машката недела на модата во Милано, што помислувате? Големи и долги шалчиња, жолти капи, игри со боите, цветни апликации, многу забавни комбинации… Очигледно модата во Италија сеуште носи и значи радост. Прелистајте ја фотогалеријата ...

Read More »

Прирачник за мажи напишан од жена: Од А до Ш што пожелно е да знаете пред да се облечете

„Само глупавите луѓе не судат според надворешноста“. А. Александр ду Пари, или како што тој сакал да го викаат Мисје Александр. Неговите родители инсистирале да стане доктор, но Мисје Александр верувал само во прогнозата на гатачката која на 7-годишна возраст ...

Read More »

Мажи во тантела, новата колекција на „Барбери“ е инспиративна и секси

Не е ништо ново да видиме како изгледаат цветните дезени кога ги носи еден маж, но секако необично е да видиме како мажите носат чипкасти кошули и костуми. Резултатот е фантастичен. Мажи во тантела? Да, разберете го тоа како сериозен ...

Read More »

Фраери во хеланки? Еве го мислењето на мажите

5 момчиња пробаа да облечат хеланки. Иако модниот експеримент на почеток им изгледаше смешен, крајот е интересен – не сакаат веќе да ги соблечат хеланките. Не е некоја тајна дека женската мода знае да биде непрактична и неудобна, но хеланките ...

Read More »