Tag Archives: мажи

Што мислите за градници за мажи?

Ако жените носат „боксерки“, зошто мажите да не носат градници, особено ако навистина имаат гради (што не е редок случај кај оние со неколку килограми повеќе). Марката  Homme Mystere  лансираше линија на секси долна облека за мажи која ги содржи ...

Read More »

Внатрешноста на воинот: Машката страна на јогата

Кога луѓето мислат на машки јога- практиканти, ретко ги замислуваат како овие кои се вклучени во Календарот јога мажи за 2015 година. Тоа е така бидејќи првата асоцијација за мажите кои вежбаат јога најчесто се поврзува со егзотичните учители со ...

Read More »

Есен со акцент на машката чанта

Деловните чанти, кои секоја сезона се повеќе доминантни во  новите колекции, играат важна улога во стилот. Креаторите комбинираа необични форми со класичен дизајн и понудија фантастичен избор. Во тренд се големите машки чанти.   За да се остави добар впечаток во ...

Read More »

Совети за мажи кои не ја сакаат модата, ама не сакаат ни да се демоде

Не мора да ги следите модните трендови за да им се допаднете на девојките, но некои работи време е да ги отстраните доколку ја сакате нивната наклонетост. Иако не се грижите многу за модата и модните трендови, сепак никој не ...

Read More »

Од влакнести гради до уметнички креации

Новите анкети се почесто покажуваат дека поголем дел од жените веќе не сакаат мажи со влакнести гради. Дали ќе го засакаат новиот тренд кој доаѓа од Њујорк, останува да видиме. Даниел Џонсон е стилист од Њујорк кој се грижи за ...

Read More »

10 работи кои на мажите им се поважни од добриот изглед и стил кај една жена

Работите кои мажите ги сакаат често немаат никаква врска со изгледот, големината на градите или други нешта за кои мислиме дека тие ги сакаат. Иако физичкиот изглед е она што повеќето од нив прво ќе го забележат, ако девојката навистина ...

Read More »

7 златни правила за мажи во шопингот

Стилот не може да се купи во ексклузивен бутик, туку се стекнува со тек на модното образование, воспитување и искуството. Еве ги 7-те важни правила до кои, доколку се придржувате, нема да згрешите во изборот.

Read More »

5 работи кои мажот прво ги забележува кај жената за време на првиот секс

Заборавете на нелакираните нокти, фризурата, депилациите, солариумите…Мажите се многу поедноставни па некои работи воопшто и не ги забележуваат, покажува истражувањето спроведено од списанието Менс хелт.   Истото истражување вели дека жената за првиот состанок троши и до 6 часа на ...

Read More »

Колку има вистина во изреката „голем автомобил, мали сантиметри“

Да не ве разочараме, ама имало вистина.   Истражувањето спроведено на мажи кои возат големи автомобили и жени кои имаат партнер кој вози голем автомобил покажува дека старата изрека „голем автомобил, мали сантиметри“ (сметајќи на машкиот полов орган) е во ...

Read More »