Tag Archives: мажи

Што им е романтично на денешните мажи?

Што се случило со машко-женските односи? Дали  романтиката исчезна засекогаш?Најновите истражувања покажуваат дека работите навистина се движат во таа насока . Фрлање на ѓубрето, подготвување на креветот и спуштање на даската на тоалетот – тоа е она што мажите денес ...

Read More »

Машка колекција на Спрингфилд за пролет/лето 2014

Новата машка колекција на модната марка Спрингфилд (Springfield) за потоплите денови е веќе во продавниците. Целосно бело Природен пристап кон машката секојдневна облека. Белата и неколку нијанси на бежова боја доминираат, а се балансирани со сиви и сини нијанси. Избелувањето ...

Read More »

Мажите го диктираат стилот на првиот состанок

Додека вие од „петни жили“ се обидувате околу вашата гардероба за да изгледате убаво на првиот состанок, мажите се многу поедноставни суштества. Мнозината од нив нема да забележат детаљи, како на пример, фризура, кармин, накит или модни додатоци. Ви ги ...

Read More »

Мажи со ѓердани

На дамите никој не им се противи кога гордо на нивните голи, долги вратови ги носат дијаманските ѓердани, подарок од нивниот љубовник.

Read More »