Тег архиви: мебел

IKEA ќе нуди можност за изнајмување на мебел

Интересни новости пристигнуваат од популарната марка за мебел и уредување на домот, Икеа. Наскоро, на своите верни купувачи Икеа ќе им даде можност за изнајмување на мебел. Па така, оние кои имаат изнајмен стан или работен простор, ќе можат да ...

Повеќе »

Скопје доби еклузивна продавница за канцелариски мебел

Светски познатиот бренд Bürotime со свое претставништво во Македонија Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во светот. Со повеќе од 100 продавници и претставништва низ целиот свет, ...

Повеќе »

Во Skopje City Mall мебел и додатоци за домот со промотивни цени

Од денес па се до 15ти мај во сите продавници во Skopje City Mall кои во продажниот асортиман имаат мебел и додатоци за домот, започнува акција со неверојатни понуди. Акцијата наречена HOME, ќе трае цел месец и ќе понуди мебел, ...

Повеќе »

Имате стар мебел од Икеа? Сега чини многу…

Од кога купувате во Икеа? Имате ли старо парче мебел кое е добро сочувано? Старите парчиња мебел од Икеа исклучително се барани меѓу колекционерите и вредат по неколку илјади евра. Столчињата „Clam“ на аукција се продадени за неверојатно  57.000 евра ...

Повеќе »

Јумис мебел со заслужено признание на МЕБЕЛ 2017

На овогодинешниот Саем на мебел Jumis Luxury доби признание за најдобар експонат, кујна, во категоријата производители. Оваа компанија веќе 25 години ги креира и дизајнира едни од најуникатните парчиња на мебел. И покрај пласирањето на мебел во голем број на ...

Повеќе »

На шопинг на мебел на скопскиот Мебел булевар

Улицата Првомајска во општина Кисела Вода од 5ти јуни 2015 година ќе почне да се нарекува “Мебел Булевар”. Оваа одлука беше донесена по договор на претставниците на сите компании за мебел што се наоѓаат на таа улица. Идејата е да ...

Повеќе »

Бентли ја претстави линијата на мебел добра како и автомобилите

Производителот на луксузни автомобили Бентли ја претстави линијата на мебел наречена Хоум колекшн. Сосема очекувано, најдобрите се (по)врзуваат со најдобрите. Мебелот со потпис на Бентли е изработен во соработка со Лакшери ливинг груп, еден од врвните европски производили на мебел, ...

Повеќе »

Господине, Ве молам прво седнете !

Не се работи за лоша вест, напротив уште една концептуална практична уметност . Секогаш имаме проблем да избереме соодветен мебел за во нашиот дом бидејќи се’ мора да биде добро смислено и да одговара со комплетниот ентериер. Како би изгледало ...

Повеќе »