Tag Archives: меган маркл

Таткото на Меган Маркл се жали на срцев удар, ни полу-сетрата и братот нема да дојдат на свадбата!

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо тоа, Меган се занимава со неочекувана семејна драма. Прво, нејзиниот татко, Томас Маркл, требаше да ја придружува невестата, односно, ќеркаси, на ...

Read More »

Се што се знае до сега за венчаницата на Меган Маркл

Од гласини каква венчаница Меган Маркл ќе носи на свадбата со принцот Хари, до венчаницата која ја носеше на својата прва свадба, еве што за сега се знае. Венчаницата на Меган е готова! Според извештаите, венчаницата на Меган е завршена, ...

Read More »

8 строги правила за гостите на свадбата на Меган Маркл и принц Хари

Од тоа каде ќе седат и што ќе облечат, поканетите на свадбата на принцот Хари и глумицата Меган Маркл, ќе мораат да следат конкретен протокол. Поранешниот „кралски“ уредник Данкан Ларкомб сведочи за тоа што смее, а што смееле, а што ...

Read More »

Дали Меган Маркл ќе носи дел од венчаницата на принцезата Дајана?

Оние кои ги следат подготовките за венчавката на Меган Маркл и принцот Хари, се прашуваат дали Маркл ќе носи дел од свадбената облека на принцезата Дајана за нејзиниот голем свадбен ден. Со оглед на тоа што деталите за облеката која ...

Read More »

Еве кои правила ќе мора да ги следи Меган Маркл на својата свадба

Како што се наближува свадбата на принцот Хари и глумицата Меган Маркл, закажана за 19-ти мај, станува се појасно дека идната принцеза на денот на венчавката ќе мора да следи цела листа на правила кои ја означуваат традицијата на кралското ...

Read More »

Меган Маркл ќе носи два фустана на свадбениот ден

Како што се наближува кралската свадба на глумицата Меган Маркл и принцот Хари, толку меѓу нивните фанови расте љубопитството што Маркл ќе носи на големиот ден. Изгледа, нема да носи само еден фустан, туку два. Според списанието Vanity Fair, идната принцеза ...

Read More »

Како Меган Маркл ја одржува својата блескава кожа

Американската актерка Меган Маркл е само на два месеци до официјалното приклучување кон кралското семејство, кога таа и принцот Хари ќе се венчаат на 19 мај во капелата Ст.Џорџ, Виндзор. Иако има 36 години, нејзината беспрекорна кожа е привлечна за ...

Read More »

Еве колку ќе чини свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Од цветни аранжмани до кетеринг и фотографии, еве колку ќе чини свадбата на Хари и Меган. Кетеринг Храната е една од највисоките трошоци, делумно поради тоа што паорт ќе има повеќе од една прослава. Прво,  ќе има формален прием за ...

Read More »

Меган Маркл за сега си ја купува сама облеката

Меган Маркл е една од највлијателните жени моментно во модниот свет и постојано е во центарот на вниманието што и да облече. А многумина се прашуваат – дали Меган Маркл ја купува, односно дали ја плаќа облеката која ја носи? ...

Read More »

Сочни детаљи од животот на принцот Хари и Меган Маркл во филм (ВИДЕО)

Детаљи од приватниот живот на принцот Хари и Меган Маркл се преточени во филм, насловен Harry & Meghan: A Royal Romance кој наскоро ќе се прикажува во киносалите. Всушност, премиерата на филмот ќе биде само неколку дена пред најавената свадба на ...

Read More »