Тег архиви: меган маркл

Како Меган Маркл ја одржува својата блескава кожа

Американската актерка Меган Маркл е само на два месеци до официјалното приклучување кон кралското семејство, кога таа и принцот Хари ќе се венчаат на 19 мај во капелата Ст.Џорџ, Виндзор. Иако има 36 години, нејзината беспрекорна кожа е привлечна за ...

Повеќе »

Еве колку ќе чини свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Од цветни аранжмани до кетеринг и фотографии, еве колку ќе чини свадбата на Хари и Меган. Кетеринг Храната е една од највисоките трошоци, делумно поради тоа што паорт ќе има повеќе од една прослава. Прво,  ќе има формален прием за ...

Повеќе »

Меган Маркл за сега си ја купува сама облеката

Меган Маркл е една од највлијателните жени моментно во модниот свет и постојано е во центарот на вниманието што и да облече. А многумина се прашуваат – дали Меган Маркл ја купува, односно дали ја плаќа облеката која ја носи? ...

Повеќе »

Сочни детаљи од животот на принцот Хари и Меган Маркл во филм (ВИДЕО)

Детаљи од приватниот живот на принцот Хари и Меган Маркл се преточени во филм, насловен Harry & Meghan: A Royal Romance кој наскоро ќе се прикажува во киносалите. Всушност, премиерата на филмот ќе биде само неколку дена пред најавената свадба на ...

Повеќе »

Фармерките кои ги носеше Меган Маркл станаа хит, а сега се пак во продажба

Ако сеуште се сомневате дека Меган Меркл не е една меѓу највлијателните личности во модниот свет, прочитајте ја оваа интересна информација. Имено, фармерките кои таа ги носеше во Торонто, минатиот октомври, (многу едноставен модел на фармерки), од не толку познатата ...

Повеќе »

Меган Маркл – нова жртва на папараците: Објавени се топлес фотографии

Меган Маркл би можела да живее опружена со „железни порти“, но дури и таа не може да биде заштитена од папараците кои ја нарушуваат нејзината приватност и објавуваат приватни фотографии. Така, Маркл е новата жртва на папараците кои ги објавија ...

Повеќе »

Изглед на денот: Минималистичкиот моден изглед на Меган Маркл

Минималистичкиот моден изглед на Меган Маркл за време на нејзиното патување во Бирмингем доби многу внимание. Она што ја направи толку посебна оваа модната комбинација беше палтото од J Crew. На 8ми март, Маркл и принцот Хари пристигнаа во Бирмингем ...

Повеќе »

„Спајс грлс“ ќе пејат на свадбата на Меган Маркл и принцот Хари

Пејачката на популарната поранешна група „Спајс Грлс“, Мел Б., призна дека „Спајс Грлс“ ќе пејат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Сепак, оваа вест не е потрвдена од кралското семејство. Пејачката беше гостин на американското ток-шоу „The Real“ ...

Повеќе »

Како изгледаше венчаницата од првата свадба на Меган Маркл

Сигурно дека свадбата закажана за мај на Меган Маркл и принцот Хари ќе биде и гламурна и посебна, а додека медиумите шпекулираат каква венчаница ќе носи идната невеста на венчавката, да погледнеме каква венчаница таа носеше на свадбата во 2011 ...

Повеќе »

Меган Маркл позира за Венити Фер и зборува за врската со принцот Хари

Списанието Венити Фер за месец октомври може да се пофали со интересна насловна страница која ја краси глумицата Меган Маркл. Фотографирана од Питер Линдберг, Маркл изгледа совршено на фотографиите иако нема шминка. За изборот на гардеробата која ја носи се ...

Повеќе »