Тег архиви: меган маркл

Изглед на денот – Меган Маркл во сако наместо фустан

Војвотката од Сасекс, уште еднаш покажа смела модна комбинација. Вчера, Меган Маркл и принцот Хари псрисуствуваа на хуманитарниот настан посветен на децата од Боцвана и Лесото за да им се обезбеди едукација и здравствена заштита. Маркл за оваа пригода носеше ...

Повеќе »

Меган Маркл и принцот Хари вдомија Лабрадор

Малото кученце кое го вдомија Меган и Хари е Лабрадор и сега е дел од нивното семејство. Кученцето ќе живее во кралската палата, заедно со Меган и Хари, но и во нивната вила во Котсволдс. Инаку, војвотката од Сасекс е ...

Повеќе »

Меган и Хари на одмор во Италија кај Џорџ Клуни, но не излегле од вилата

Принцот Хари и Меган Маркл одморот го минуваат во Италија. Славната кралкса двојка се придружи на долгата листа познати личности кои престојувале во куќата на Џорџ и Амал Клуни во идиличното Лаго ди Комо. Италијанските медиуми, и покрај големата приватност ...

Повеќе »

Џенифер Гарнер и го „украде“ фустанот на Меган Маркл

Што имаат заедничко Џенифер Гарнер и Меган Маркл, освен тоа што и девете се убави и и двете се глумици. Уште нешто – имаат ист вкус за облекување. Синиот миди фустан кој го носеше Меган Маркл на ден пред свадбата, ...

Повеќе »

Стела Мекартни проговоре за венчаницата на Меган Маркл

Британската модна дизајнерка Стела Мекартни, која ја дизајнираше втората венчаница на Меган Маркл, проговоре за креацијата за британското издание на списанието „Ел“. Дизајнерката раскажува дека до сега и се случило да им пријде на големи ѕвезди, како што е Мадона ...

Повеќе »

Сите „луди“ по „Клуб Монако“ фустанот на Меган Маркл

По венчавката на глумицата Меган Маркл и принцот Хари, се што „новопечената“ војвотка од Сасекс ќе облече, станува бестселер! А тоа се случи и со фустанот кој Маркл го носеше овој викенд. Станува збор за плисиран фустан од „Клуб Монако“ ...

Повеќе »

Изглед на денот: Меган Маркл во летен мантил

Војвотката на Сасекс воодушеви со различни модни комбинации во периодот после свадбата со принцот Хари, но оваа летна необична комбинација вреди да се погледне. Всушност, со овој избор Меган Маркл ја покажа експерименталната страна на кралската мода. Маркл и принцот ...

Повеќе »

Анџелина Џоли во модно издание кое потсетува на стилот на Меган Маркл

Дали Анџелина Џоли го ископира стилот на Меган Маркл? Од изборот на нежната сива нијанса, до моделот на шапката и чантата, секако дека модниот избор на Џоли потсетува на модните избори на војвотката од Сасекс. Глумицата изгледаше кралски елегантно кога ...

Повеќе »

Сите шапки кои ги носеше Меган Маркл

Шапките зедоа многу значајно место во стилот на војвотката од Сасекс. Но, шапките се и еден од најважните модни детаљи кога станува збор за кралското семејство. Откако беше официјализирана врската на Меган Маркл и принцот Хари, па до свадбата и ...

Повеќе »

Еве колку чинат модните изгледи на Меган Маркл

Војвотката на Сасекс официјално е член на кралското семејство еден месец. И покрај тоа што во тој прв месец, по нејзината венчавка, се појави во јавноста само петпати, јавноста изгледа е опседната со нејзиниот стил. Но, колку чини кралската гардероба ...

Повеќе »