Tag Archives: мејкап

Кои се најчестите 5 мејкап грешки и кое е нивното решение?

Девојките и жените се шминкаат минимум еднаш во текот на денот. Иако тоа го прават секојдневно, сепак многумина од нив прават типични грешки при процесот на шминкањето. Погледнете кои се најчестите грешки при шминкањето ПУДРА – погрешна боја на пудрата ...

Read More »

Божиќна мејк-ап колекција од Guerlain

Божиќната мејк-ап колекција на Guerlain нуди се што ни е потребно за да блеснеме за новогодишните и божиќните празници. Колекцијата содржи ново издание на „топчињата“ за нијансирање Mеtеorites, Terracotta пудра во топла нијанса, кармин за усни во сочна нијанса на цреша и ...

Read More »

Оскари 2017: Најдобри и најлоши мејкап изгледи и фризури

Освен по гламурната тоалета, ноќта на Оскарите беше во знакот и на убавите решенија на пминка и фризури, кои истотака ги следат модните трендови лансирани од познатите козметички куќи. Но сепак, сите ѕвезди не сјаеја исто. Всушност, на некои глумици ...

Read More »

8 најдобри мејкап изгледи и фризури на 2017 Golden Globe Awards

Освен што ги видовме модните трендови на свечени фустани, на црвениот тепих на 2017 Golden Globe Awards добивме и инспирација за трендвските мејкап изгледи и фризури. На црвениот тепих доминираа smokey eyes, мат кармините, но и силните црвени кармини. Посебно убав ...

Read More »

Нова колекција на MAC инспирирана од Хелмут Њутн

Комзетичката компанија MAC создаде мејкап колекција инспирирана од фотографските дела на славниот Хелмут Њутн препознатлив по неговите сензуални фотографии. Колекцијата содржи од заводливи сенки за очи до сјајни лакови за нокти во црвена и сива нијанса. Производите се наменети за жените ...

Read More »

3 нови пролетни колекции на шминка што воодушевуваат

За многумина најубавата сезона во годината, пролетта, е и поттик за шопинг и разубавување. Секако, големите козметички куќи секоја пролет нудат широки понуди на весели производи, а годинава тоа најдобро го направија врвните три – Ланком, Диор и Ив Сен ...

Read More »

Од црвениот ќилим на Еми наградите: Како да се нашминкате како Софија Вергара

На црвениот ќилим на 66-то издание на доделувањето на најпрестижните американски телевизиски награди – Еми, кое се одржа вчера во Лос Анџелес, Софија Вергара блесна во арт деко стил собирајќи ги сите погледи и комплименти. Со усни во ретро стил ...

Read More »