Tag Archives: Меланија Трамп

ФОТО/Овие парчиња облека на Меленија Трамп чинат колку стан во Скопје!

Модните дизајнери го сакаат стилот на Меланија Трамп. Многу од нејзините комбинации на облека се достапни и во врвните продавници, иако по висока цена. Ова се некои од најскапите модни комбинации на поранешната прва дама. Потпетици Manolo Blanik: 670 долари ...

Read More »

Меланија Трамп, најубавите модни изгледи на патувањето во Индија

Додека во Париз се случува модната недела, Меланија Трамп е на службено патување во Индија со сопругот Доналд. Во Индија покажа неколку впечатливи модни изгледи. За патувањето, Меланија одбра комбинезон со ултраминималистички дизајн од Herve Pierre. Белиот комбинезон е украсен со ...

Read More »

Изглед на денот: Меланија Трамп во Долче и Габана изглед

За да ја прими елката во Белата куќа, Меланија Трамп е облечена во црн капут со црвени и бели рози од Долче и Габана. Првата дама На САД уште еднаш ја потврди нејзината љубов кон оваа луксузна италијанска марка. Моделот ...

Read More »

Цветниот фустан на Меланија Трамп го „урна“ Интернет

Цветниот кошула-фустан со макси должина кој го носеше Меланија Трамп на Денот на претседателите, доби бројни кртики на Интернет, особено од „твитерџиите“. Станува збор за фустан од Габриела Херст, кој чини 2.500 долари. Всушност, токму цената, а не моделот беше ...

Read More »

Изглед на денот: Црниот секси фустан на Меланија Трамп

Во Белата куќа беше организирам прием по повод прославата на еврејскиот празник на светлоста Хануке, а за таа прилика првата дама на САД изгледаше беспрекорно. Облечена во едноставен миди црн фустан, Меланија Трамп изгледаше истовремено многу елегантно и многу секси, ...

Read More »

Меланија Трамп ја украси Белата куќа (ВИДЕО)

American Treasures е темата на годинешното украсување на Белата куќа пред претстојните празници. Меланија Трамп декорацијата ја претстави на Твитер, а твитерџии веќе се пошегуваа на сметка на тоа што на некои фотографии Меланија ги кити елките (односно позира допирајќи ...

Read More »

Изглед на денот: Меланија Трамп во чизми од Timberland

Првата дама на САД, при посетата на жртвите од ураганот во Флорида, покажа како знае да го носи и „кежуал“ стилот, прикладен за дождливото време. Во друштво на претседателот Трамп, таа ја замени луксузната облека и изборот на високи потпетици, ...

Read More »

Модна утка на Меланија Трамп во Египет

Во последниве недели, Меланија Трамп го привлекува вниманието со неколку, последователни модни утки. Најсвежа од нив е изборот на гардероба во која позира пред пирамидите во Египет. На добиените критики кои го вжештија Интернетот, таа ќе одговори – „Посакувам луѓето ...

Read More »

Изглед на денот: Меланија Трамп во ниски Converse патики

Првата дама на САД, која е позната по тоа што никаде не излегува без салонките со висока потпетица, направи моден пресврт – појавувајќи се во платнени Converse патики. Интересно е што патките чинат помалку од сто долари, за разлика од нејзините ...

Read More »

Меланија Трамп во чевли со анимал принт: Каде да купите сличен модел на чевли по пристапна цена

На својата самостојна турнеја низ Африка, првата дама на САД носеше салонки со ултрапопуларниот „анимал“ принт. Впечатливите чевли со потпетица од 10 см, кои ги носеше Меланија Трамп, се од луксузната модна марка Маноло Бланик, прилично се со „солена“ цена, ...

Read More »